Down Sendromu Sergi

Yüz Kumbarası

Oldum olası hayırlı işler için yapılan projelerde yer almaya bayılırım. Bazen, dünyaya sosyal sorumluluk projelerinde çalışmak için gönderildiğimi düşünür yakın çevrem. Hali hazırda içinde aktif olarak çalıştığım bir kaç proje olsa da, öyle güzel bir çalışmadan haberdar oldum ki Ayça Oğuş sayesinde, içinde olamamaktan dolayı çok büyük üzüntü duydum. Hatta bu projede yer alan kişilere de çok imrendim doğrusu.

Kim: 40 haramilerin Ali Baba’sı Muammer Yanmaz önderliğinde,

Kiminle: Farklı hedefleri, farklı yolları, farklı kişilikleri olan ama tek  bir misyonda birleşen 40 kişilik bir ekip,

Nerede: Türkiye’nin en büyük fotoğraf sergisinde buluşmak üzere,

Nasıl: 40 farklı göz, objektiflerinden konularında ünlü 40 farklı ismi –yazarlar, oyuncular, müzisyenler, iş adamları, tiyatrocular, gazeteciler, bilim adamları, profesörler, şairler ve daha niceleri – yüz pozlarıyla çekerek 1600 kişilik dev bir kumbara oluşturarak,

Niçin: Mutluluk için,

Down sendromlu çocuklara nefes olacaklar, kuvvet olacaklar, ışık olacaklar.

Yüz Kumbarası Projesi’nin tüm geliri, kendini down sendromlu çocuklarımızın eğitimine, hayata daha sıkı sarılmalarına, ümitlerini kaybetmemelerine adayan Dost Yaşam Vakfı’na aktarılacak. Kumbaraya eklenen her bir yüz, hayata sarılmaya çalışan bir başka yüzün umutlarına ışık tutacak. Kumbarayı asıl down sendromlu çocuklar açacak.  Eylül 2012’de açılması hedeflenen Türkiye’nin en büyük fotoğraf sergisi için sizler de bir ucundan tutmak isterseniz,

FACEBOOK: https://www.facebook.com/yuzkumbarasi

TWITTER: YuzKumbarasi

hesaplarından takip ederek destekleyebilirsiniz. Daha fazla destek olmak isteyen varsa, www.dostyasam.org sitesinden onlara ulaşabilir .

Banu Özkan Tozluyurt

İktisat Fakültesinde okudu ama sayılarla arası hiç iyi olmadı. Konuşmayı seviyordu, eğitimci oldu, çok sayıda şirkete eğitim verip danışmanlık yapıyor. Dinlemeyi çok seviyordu, kişisel gelişim uzmanı oldu, koçluk yapıyor. Ama en çok yazmayı seviyordu, önce blogger oldu; seyahate, yemeğe, hobiye, çocuğa kısacası yaşama dair herşeyi yedi yıldır yazıyor.Sonra yazar oldu 'HAYAT ÇOCUKLA GÜZEL' adlı kitabı yazdı, kızıyla yaptıkları aktiviteleri hikaye şeklinde anlatan. Sosyal medya tutkunu,çok okur çok yazar çok konuşur ama en çok da dinler. Ailesi en kıymetlileridir.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız