Hediyeli Yazı Kategorisiz

Yapboz’un hikayeli hali!

20140912_180134Çok farklı bir oyun arıyorsanız size bir tavsiyemiz var: edukids’ten “Hikayeli Yapboz”.

Edukids’ten “Hikâyeli Yapboz” eğitici oyun seti diğer yapbozlardan farklı. Çünkü hem bir yapboz hem oyun hem de hikaye! Oyunla birlikte gelen hikaye kitabında yer alan dört hikayeyi resimlerle anlatan 6’şar kart var. Çocuğunuz, siz hikayeyi okurken ilişkili yapboz kartlarını eşleştirip hikâyenin resimli halini oluşturuyor.

Hikayeler dört konuda ilerliyor; doktora giden Yağmur, arkadaşlarıyla okuma saatine katı20140912_173051lan Maya, uçak yolculuğu yapan Bulut ve Ceylin, kardeşleri ile okula giden Cem.

Tüm Edukids oyunları gibi “Hikayeli Yapboz” oyununu da farklı şekillerde oynamanız mümkün. 6 kartı çocuğunuzun önüne koyabildiğiniz gibi 24’ünü de koyarak işi zorlaştırabilirsiniz de. Ya da sadece kartları kullanarak çocuğunuzun hikayeyi anlatmasını teşvik edebilirsiniz. Belki de farklı kartları birleştirip kendi hikayesini oluştur. Yani Edukids oyunları hayal gücünde gerçekten sınır tanımıyor.

20140903_1931584, 4,5 ve 5,5 yaşındaki minik oyuncularımızın üçü bu oyuna bayıldı. Biz anneler hikayeleri okurken kartları bulup dizdiler. En küçük eleştirmenimiz hikaye kitabının sonundaki karakterleri bile boyadı ve tüm kartları yere dizerek tren yaptı! Tek bir noktada küçük bir eleştirimiz oldu; hikaye kitabında kartlarda yapıldığı gibi hikayelere farklı renkler verilmiş olsaydı aradığımız hikayeyi çok daha kolay bulabilirdik. Gerekirse siz renkli kalemlerle işaret koyabilirsiniz.

Bizce 2-7 yaş aralığı için son derece uygundur. Kaliteli kartları ve mıknatıslı kutu kapağı sayesinde kullanımı çocuk için de anne için de son derece rahat. Daha önceki Edukids oyunu için de söylediğimizi tekrarlamak isteriz: kaliteli, farklı ve çok yönlü bir oyun arıyorsanız Edukids’e bakmanıza değer!

HEDİYE ÇEKİLİŞİ: Edukids‘ten bu güzel oyunu kazanmak ister misiniz?
O zaman;
1 – facebook sayfamızdaki bu yazımızın paylaşımı beğenin ve paylaşın, ardından da
3 – facebook sayfamızdaki bu yazımızın paylaşımın altına “Katıldım” diye yorum bırakın.
Son katılım 21.9.2014, 23:59. Bol şans!

Alternatif Anne

2 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

  • HARİKA BİR ŞEYMİŞ. YAPBOZ ÇOCUKLARIN ZEKASINI GELİŞTİRİYOR AMA BAZI ÇOCUKLAR NORMAL TARZ DA KLASİK YAPBOZLARI YAPMAK İSTEMİYORLAR. ONLAR İÇİN GÜZEL BİR OYUNCAK OLMUŞ. TEŞEKKÜRLER… 🙂