Güncel Üstün Zekalı

Üstün yetenekli çocuklar sahipsiz değil!

Üstün yetenekli çocuklar için uygun eğitim ortamları oluşturmayı ve velilerine destek vermeyi amaçlayan Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu (ÜYÇAP), Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile kalıcı çözümler için 22 Şubat Cumartesi günü yaptığı seminerde, ‘aileler neler yapmalı’ sorusunun da cevabını aradı. Seminerin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Gerçekleştirilen seminerde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Bahar Eriş “zekâ değişken midir, üstün yetenek ile ilgili gelen sorular nelerdir, aileler çocuğu ve yeteneği desteklemek için neler yapabilir” sorularına yanıt verdi. Yetişkin eğitim uzmanı Uğur Zat ise “yetişkin perspektifinden anne-baba eğitimleri, bilinçli anne-baba olmanın çocuğun hayatındaki rolü” hakkında bilgi verdi ve bir veli olan Nurseli Tamer ise deneyimlerini paylaştı.

Üyçap Kurucularından Filiz Günsür ve Ada Deniz ise dernek kurma çalışmalarını müjdeleyerek bundan sonra seminerlerine devam edeceklerini ve çocuk etkinlikleri gerçekleştireceklerini duyurdu.

Facebook grup adresi: https://www.facebook.com/groups/potansiyellicocuklarinyakinlari/
Twitter: @uycap
İnternet adresi: www.uycap.com

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız