Tatil

Uçak bileti alacaklar için 6 öneri

Kimden alsam? Daha ucuza bulsam? Hangi sırada otursam? - Uçak bileti almanın ipuçları:

ucakbiletiSeyahatlerimizde konforlu ve hızlı ulaşım için hemen hepimizin tercihi uçak yolculuğu oluyor. Uçak biletlerinin pahalı olduğu hakkında genel bir kanı olsa da, ucuz uçak bileti bulmak da mümkün. Önemli olan uçak biletini doğru zamanda, doğru yerden almak.  Uçak bileti alırken birkaç detaya dikkat etmeniz gerek. Uçak bileti alırken işinize yarayacak birkaç öneriyi bir araya getirdik.

Doğru yerden alın
Uçak biletinizi internetten alacaksanız havayolu şirketlerinin uçuş bilgilerini ve fiyatlarını tek bir ekranda karşınıza sunan uçak bileti sorgulama sitelerini tercih edebilirsiniz. Bu alanda en iyi seçeneklerin başında gelen  Ucakbileti.com’da farklı havayollarının bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

Uçuş bilgilerinizi kontrol edin
Bilet alırken nereden nereye gideceğinizi, uçuş tarihini ve saatini en az iki kez kontrol edin. Ayrıca uçuşunuzun hangi havaalanından gerçekleşeceğini teyit edin. Atatürk havalimanı yerine yanlışlıkla Sabiha Gökçen’i tercih etmiş olmayın.

Biletinizi erkenden alın
Uygun fiyata bilet almanın en temel kuralı erken rezervasyondur.  Bilet fiyatları uçuş tarihine yakın artacağı için bilet almayı son günlere bırakmamalısınız. Ucuz uçak bileti almak istiyorsanız, planınızı erkenden yapıp en az 5-6 ay öncesinden biletinizi almanızı öneririz. Erkenden arayışa geçerseniz, fırsat ve ekonomik sınıfı koltuklardan yer bulabilirsiniz.

Uçuş tarihinde esnek olun
Seyahate çıkacağınız tarihin birkaç günlük değişimi problem değilse, uçuş tarihinde esnek olmanızda fayda var. Havayollarında doluluk oranına göre günü gününe fiyatlar değişebiliyor. Seçtiğiniz tarihte bilet fiyatı yüksekken, iki gün önceki veya bir gün sonraki uçuş daha uygun fiyatlı olabiliyor. Eğer düğün, toplantı gibi tarihi net bir programınız yoksa, fiyat bakımından en uygun olan günü tercih edebilirsiniz.

Dönemsel kampanyaları kaçırmayın
Uçak biletinizi uyguna almak istiyorsanız,  havayolu firmalarının belirli dönemlerde yaptıkları erken rezervasyon kampanyalarını takipte olun. Belirli aralıklarla havayolu şirketlerinin ve online uçak bileti karşılaştırma servislerinin web sitelerine girerek promosyonlardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca tercih ettiğiniz hava yolu firmasının e-bültenine üye olarak kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanattan kaçının
Eğer güvenliğiniz konusunda hassassanız, koltuğunuzun kanat hizasında olmamasına özen gösterin. Kanata yakın bir koltukta otururken ister istemez kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Hem manzaradan uzak kalır, hem de motorun gürültüsünden rahatsız olabilirsiniz. Sallanma olasılığı nedeniyle de kanat iyi bir seçim değil.

Ucakbileti.com ile bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan tüm havayolu şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda görebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com web sitesinde yerli havayolları THY, AnadoluJet, AtlasGlobal, SunExpress, Borajet, Onur Air ve Pegasus uçak bileti fiyatlarını tek bir ekranda görebilir, fiyat karşılaştırması yapabilir ve en uygun seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Bizi Destekleyenler

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız