Güzellik Kategorisiz Üç Çocuklu Hayat

Sizin için araştırılmış: Darphin Ideal Resource

1 OVERNIGHT“Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” demişler ve doğru demişler. Anne olduktan sonra banyoya girmeniz bile bakım sayılacak kadar lüks hale geliyor. Kabul ediyorum. Hele benim gibi üç çocuklu bir anneyseniz zamansızlık konusunda bahaneye ihtiyacınız yok. Ama bahane de bir yere kadar. Bir arkadaşım “kendine zaman ayırmamak, kendine değer vermemektir” dediğinden beri kendime zaman ayırmaya çalışıyorum. Aslında dün bir, bugün iki. Ama olsun, hiç başlamamaktan iyidir.

Tam kişisel bakıma daha çok vakit ayırmaya karar verdiğim, hatta 40 yaş için özel hazırlıklara başladığım dönemde Darphin ile yollarımız yine kesişti. Daha öncede kendisi ile yaşadığım deneyimlerimi sizlerle paylaşmıştım. Yine özel anlarımız oluyor Darphin ile:) Geceleri cildimi mecburen temizliyorum. Çünkü kremi temiz cilde uygulamazsam bir faydası olmayacağını biliyorum. Darphin Ideal Resource gece kreminin kokusu da beni etkiledi. Dokununca verdiği his kadar yumuşak bir kokusu var.

Darphin laboratuvarlarının cildin ana gençlik kaynağını uyandırmaya yönelik çalışmalarının son harikası olarak tanımladığı, uzun adıyla Darphin Ideal Resource Light Re-Birth Overnight Cream aynı zamanda anti-aging çözümler sunuyormuş.

Kim ne derse desin kozmetik zor iş. Anne açısından baktığımızda, kendinize ayıracak zaman bulmanız hatta yaratmanız lazım ki bakımınızı yapın, cildinizle ilgilenin. Firmalar açısından da zor, sürekli araştırmalar yapmaları gerekiyor. Mesela Darphin, cildin gece ile gündüz arasındaki işleyiş farkını araştırmış. Bu kadar hassas çalışmalar için insanlar zaman ayırabiliyorsa biz de kremin kapağını açıp her akşam yüzümüze sürecek kadar zaman ayırmalıyız, ne dersiniz?

Cildin gece ile gündüz farkı neymiş biliyor musunuz? Gündüz koruyucu kalkan görevi üstlenen cilt gece bakım sürecine giriyormuş. Gece cildin onarım hızı gündüze oranla 3 kat daha fazlaymış. Uzmanlar özellikle 23.00-03.00 arasının hücrelerin en hızlı yenilendiği zaman dilimi olduğunu söylüyorlar.

IDEAL RESOURCE OVERNIGHTŞimdi hayal edelim birlikte: Yemekler yenmiş. Mutfak toplanmış. Çocuklar uyumuş. Film keyfi, kitap keyfi yapılmış. Sonra pijamalar giyilmiş, dişler fırçalanmış, Darphin Ideal Resource krem sürülmüş. Dişler de, cilt de mutlu olmuş. Saat 11 olmadan yatağa yatılmış ki hücre yenilenme saati kaçırılmasın. Siz güzel rüyalar görürken bırakın Darphin cildinizi onarsın. Sabah aynada göreceğiniz şey cildinizdeki gençlik ışıltısı olacaktır eminim. Krem mi bu ışıltıda daha etkili, yoksa kendinizle ilgilenmenin verdiği mutluluk mu daha etkili bilemiyorum artık:)

Not: Kreminizi sürüp hemen yatacaksanız sakın yüz üstü yatmayın. Darphin’inizi yastığınızla paylaşmanız gerekmiyor, yastık kılıfı buruşursa kreme değil ütüye ihtiyacı olacaktır. Bir süre sırt üstü yatmanızı öneririm.

Büyük bir heyecanla ve keyifle 40. Yaşıma hazırlanırken Darphin Ideal Resource ile tanışmaktan mutlu oldum. Bana 40 yaş hediyesi oldu:)

Her gün kendiniz için değerli bir “an” yaratabilmenizi diliyorum.

Berna Kasapoğlu Serdarlı

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Öğrenci koçu, web tv programcısı (www.ailemizle.tv), yazar, en önemlisi 3 çocuklu mutlu anne:)

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız