Hediyeli Yazı Kategorisiz Kitap

Şirin’le henüz tanışmadınız mı yoksa?

Adsız12 yaşındaki Nisa’dan bizim için bir kitap seti okumasını istediğimizde ona aslında kocaman bir sürpriz yapmış olacağımızı bilmiyorduk. Nisa Timaş Çocuk’tan yeni çıkan Şirin kitap seti‘ni görünce sevinçten çığlık attı! Tam da istediği kitap setiymiş! Bir kitabın daha iyi bir referansı olamaz aslında. Kendimize sorduk; Şirin karakterini ve kitaplarını bu kadar sevilen yapan nedir? Biz annelerden de tam puan alacak mıydı acaba?

Şirin’i, çocukların hele genç kızların çok sevmesinin nedeni: Şirin’in her çocuğun hayatının içinden olaylarda tıpkı her çocuk gibi davranmasıdır. Yeni kitap setinde sevgi dolu ve sıkça hata yapan, kendisinin ve etrafının başına işler açan Şirin, arkadaşlarıyla birlikte yeni maceralara yelken açıyor. Balina annesi olmak, bayram harçlığı peşine düşmek, tiyatro oyunu sahnelemek, komşusunun uzaylı olduğunu ortaya çıkarmak, arkadaşlarının sırrını korumak bir genç kızın okumak istediği konulardır.

Nisa’nın Şirin kitaplarını çok sevmiş olmasının başlıca nedeni de budur. Hikayelerde bazen kendini okuyormuş gibi hissediyor. Şirin kitaplarını çok sevdiği her halinden belliydi. Pratik taşıma çantası içinde gelen kitap setini Nisa dışarıya çıkarken bil10589751_10152685143948643_561616197_ne yanına aldı! Bir hafta gibi kısa bir sürede beş kitabı da bitirmiş olması sürpriz değil mi! Biz yine de şaşırdık. O kadarını beklemiyorduk çünkü. Ama kitapları hem severek okuduğu hem de çok eğlenceli bulduğu için elinden düşürmemiş anlaşılan. O kadar beğendi ki Şirin’in diğer hikayelerini de alınacak kitaplar listesine ekledi hemen.

Evcil bir balinam var!
Can kurtaran bayram harçlığı!
Dünyamı uzaylılara yedirtmem!
Gösteri dünyası beni bekliyor!
Süt kardeşliği kulübüne nasıl girdim?

Şirin kitaplarının 9 yaş üstü çocuklara çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Bol resimli olması çocukların dikkatini çekiyor. Birsen Ekim Özen Şirin’in maceralarını o kadar akıcı ve kolay anlaşılır bir dilde yazmış ki çocuklar okurken kesinlikle sıkılmıyorlar. Anne ve babalar için tabi ki en önemlisi kitapların içeriğidir. Şirin bu konuda tam puan aldı bizden! İçerdiği konular çocuklara gerçekten çok uygun. Üstelik Şirin ile birlikte her hikayede önemli bir şey öğreniyorlar!

Şirin İş Başında – 2’de neler var?

3-dunyami-uzaylılara-yedirtmemNisa’nın favorisiyle başlayalım. Dünyamı Uzaylılara Yedirtmem! kitabında Şirin uzaylıların dünyayı istila etmesini engellemeye çalışıyor. Nasıl mı yani? Komşusunu uzaylı sanan Şirin arkadaşlarıyla kötü kalpli uzaylılara engel olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Tabi ki aynı zamanda önemli bir şey de öğreniyorlar; önlerine çıkan her filmi izlememeleri gerektiğini!

Süt kardeşliği kulübüne nasıl girdim? kitabında Şirin başka önemli bir şey öğreniyor; yardım etmek güzeldir ancak her yardımın o kişiye faydası olur mu? Bir süt kutusunun peşinden giden Şirin bu hikâyede “gerçek yardım”ın ne olduğunu anlıyor.

Can kurtaran bayram harçlığı! Her şey tombul tombul kara dutlarla dolu bir ağaç ile başıboş ve1-Sut-kardesligi yapayalnız görünen bir koltukla başlıyor. O koltuk, Şirin ve arkadaşlarının başına açmadık iş bırakmıyor… Dünyayı daha iyi bir hale getirmek her çocuğun isteği değil mi? Tabi ki Şirin’in de!

Evcil bir balinam var! Şirin bir balinaya anne olmaya karar veriyor. Balinasını nasıl doyuracağı derdindeyken beklenmedik olaylarla Şirin yine önemli bir şeyler öğreniyor; yardım kuruluşlarının önemini ve herkese güvenmemesi gerektiğini.

4-cankurtaranArkadaşlarına bir gösteri yapmaya karar verip Gösteri dünyası beni bekliyor! diyen Şirin göz önünde olmanın çok da zor bir şey olduğunu anlıyor.

Kısacası: Timaş Çocukta yayınlanan yeni “Şirin iş başında 2” kitap seti hem kızımız Nisa hem de biz annelerden tam puan aldı! Bu Şirin setini kazanma şansı elde edin ve siz de çocuğunuzun favori kitabının hangisi olduğunu öğrenin:

HEDİYE ÇEKİLİŞİ: Timaş Çocuk’tan ŞİRİN İŞ BAŞINDA 2 KİTAP SETİ’ni kazanma şansı elde etmek için;
1 – facebook sayfamızdaki bu yazımızın paylaşımı beğenin ve paylaşın, ardından da
2 – facebook sayfamızdaki bu yazımızın paylaşımın altına “Katıldım” diye yorum bırakın.
Son katılım 31.8.2014 23:59. Bol şans!

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız