Kategorisiz

Alerjik Bünyelere Katkısız Lezzetler: Semotti’s Kitchen

Artık alerjiler lezzete ulaşmak için engel değil:

semotti_1Semotti’s Kitchen glutensiz, sütsüz, gıda alerjileri ve özel diyetlere uygun pasta, ekmek, kraker, kek, kurabiye, ayrıca şekersiz meyve kurusu ve katkısız granola yapıyor. Gelin onları yakından tanıyalım.

  • Semotti’nin ortaya çıkmasına sebep olan çocuk kim? Hikayenizi kısaca anlatır mısınız?

Semotti’s aslında iki hikâyenin yıllar sonra kesişmesi ile ortaya çıktı. Ben (Işıl Ersü) oğlum Erdem’e süt alerjisi tanısı konduktan sonra hayatımın yönünü oğlum için yeni araştırmalar yapmak üzere geliştirirken, böyle bir mutfağın ne kadar zengin olduğunu fark etmemle tatlı bir maceraya atılmış oldum. Bundan birkaç sene sonra eski arkadaşım Sema Hanım’a (Özdil) gluten intoleransı tanısı konması ve glütensiz beslenmenin sağlığına faydalarını görmesi ve özellikle çocuklarda yaşanan intolerans ve alerji sorunlarının başında gluten içeren beslenme alışkanlıklarının olması ile yollarımız yıllar sonra yeniden kesişti ve Semotti’s fikri doğdu. Ardından tatlı tesadüflerle tüm besin alerjilerine yönelik üretim yapma fikri gelişerek büyüdü ve bugün tüm besin alerjileri ve özel diyetlere yönelik ihtiyaçların araştırılıp üretildiği butik bir işletmeye dönüştü.

  • Bugün çok güzel, şık ve rahat bir ortamda anneleri ve çocuklarını ağırlıyorsunuz. Burada neler yapılabiliyor?

Semotti’s eski bir Ankara evinin yapısal özelliklerinden yararlanarak iki farklı mutfakla hizmet veren küçük bir cafe/restoran olarak çalışmakta. Bugüne kadar bir çok farklı etkinliğe ev sahipliği yaptık. Özel gün kutlamaları, arkadaş ve iş toplantıları, anne-çocuk etkinlikleri gibi hemen her ihtiyaca yönelik organizasyonlarda kullanılabilir bir hale geldi. Ayakta 50, oturarak 25 kişilik kapasitemizle, misafirlerimizin her türlü ihtiyacına yönelik en önemlisi de farklı ortamlarda temin etmekte zorlandıkları özel beslenme ihtiyaçlarına yönelik yiyeceklerin de bulunduğu kişiye özel planlanan menülerimizle hizmet vermekteyiz.

Anne-çocuk etkinliklerinde çocuklarla birlikte kek, kurabiye gibi sevilen lezzetleri mümkün olduğunca sağlıklı ve pratik hazırlayarak keyifli vakit geçirmelerini hem de çocukların yediklerini tanımalarını ve tükettikleri besinler hakkında farkındalık kazanmalarını amaçlıyoruz.

semotti_2Semotti’s olarak klasik bir yiyecek içecek işletmesinden farklı olarak, butik anlayışı ile misafirlerimizin tüm isteklerini uygun koşullar altında sunabilmeyi hedefliyoruz. Ev ortamı sıcaklığında besin alerjilerine ve farklı beslenme alışkanlıklarına yönelik talep edilen hemen her hizmeti misafirlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına sunan ikinci bir ev gibi.

  • En çok rağbet gören yiyecekler hangileri?

Semottis’de genel olarak talebe yönelik bir üretim söz konusu, bu nedenle besin alerjilerine göre farklılık gösteren bir tüketim var. Süpermarketlerde satışına başladığımız tüm paketli ürünler de son 2 yılda gelen taleplere göre belirlenmektedir. Evde üretilmesi biraz daha zor ürünler olduğu için ağırlıklı olarak pastacılık ürünleri, özellikle özel gün kutlamalarına yönelik pastalarımız çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra glütensiz ekmek, simit, kurabiye, börek, yufka gibi ürünler ile, sütsüz, yumurtasız kurabiye, kek ve pastalar da en çok tercih edilen ürünler arasında. Çocukların genel beslenme alışkanlıklarına göre annelerin talepleri değişirken, ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklar yapmayı tercih ediyoruz, bunun yanı sıra gebe-emzikli kadınlar için de talebe yönelik sağlıklı atıştırmalıklar hazırlıyoruz.

  • Aklınızda yeni projeler var mı?

Elbette aklımızda alanımıza ilişkin birçok proje var. Hepsini sağlam adımlarla hayata geçirebilmek için uluslararası araştırmalar yapmaya, vizyonumuzu geniş tutarak, ülkemiz beslenme alışkanlıklarına ve alerjilerin ülkemizdeki ilerleyişini takip etmeye devam ediyoruz. Tüm doğal glutensiz unları araştırmaya ve herkesin tüketimine uygun doğal glutensiz un karışımları hazırlamaya kadar ilerleyebilmek için sürekli araştırmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Bu konuda özellikle annelerden çok destek alıyor olmak çok mutluluk verici. Semottis’i tercih eden herkesten mutlaka ürünlerimizle ilgili geri dönüşler alarak hem ihtiyaçlara yönelik nokta atışı üretim yapmaya hem de ileriye yönelik projelerimizde sağlam adımlar atmaya yönelik araştırmalarımıza hiç ara vermeden devam ederken bizi tercih eden herkesin yorum ve önerilerini birebir dinlemenin önemini çok iyi biliyoruz!

  • Size ulaşmak isteyenler nereden iletişime geçebilir? (sosyal medya hesapları vs)

Semotti’s Ankara’nın merkezinde bir üretim mutfağı ve satış dükkanı olarak hizmet vermektedir. Cinnah caddesi 49/1 adresinden temin edebileceğiniz tüm ürünlere www.semotti.com’dan sipariş vererek ulaşabileceğiniz gibi;  Facebook’ta semottiskitchen, Instagram’da semottiskitchen hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Her konuda size detaylı destek vermekten zevk alacak ekibimize 0 533 493 08 21 numaralı telefondan ve semottisbakery@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız