Beslenme Form Güzellik Hamilelik & Doğum Kadın Kategorisiz

Sayarak zayıfla: Bölüm 2

Ayca Kaya 5333Bölüm 1’de zayıflama kararımı nasıl verdiğimi paylaştım. Bunu sebebi şudur: HERŞEY KARAR VERMEKLE BAŞLIYOR!

Hani başlamak bitirmenin yarısıdır derler ya, kilo verme sürecinde KARAR VERMEK işte öyle bir kavram. Bu kararı verince zaten her şey çorap söküğü gibi geliyor. Dr. Ayça Kaya ile tanışıncaya kadar geçirdiğim süreci BÖLÜM 3 yazımda bulacaksınız.

 

Bu bölümde ise 22 Mayıs Carşamba günü TRT1 kanalında ekranlarına gelen-İyi Fikir programının kamera arkası ve program sonrası Dr. Ayça Kaya ile son yazdığı kitabı 5333’ün sırrını ve  yaptığımız söyleşiden aldığım notları paylaşacağım 🙂

İşte kısa kısa notlar:

  • Yediklerimizi MUTLAKA yazacağız. Böylece ne yiyip içtiğimizi kendi gözlerimizle göreceğiz. Belki bahsettiğiniz ‘ufak’ kaçamaklar ‘büyük porsiyonlara’ denk geliyordur!
  • Kahve fincanının tabağı bizim porsiyon tabağımız olacak.
  • Protein tok tutar. Karbonhidrat acıktırır! Her şeyden yiyelim ama dengeli!
  • Her öğünümüzde mutlaka yoğurt tüketmeye çalışalım. Muhteşem bir yağ yakıcı.

Devrim Şahin Atılkan

ALTERNATİF ANNE YAZARI | 7 yıl bankacılık yaptıktan sonra tam müdür olacakken istifa etmiş, adının aksine gelenekselci, dünyalar güzeli Elif Vera ve Zeynep’in annesi. Sihirli 40 Hafta adlı kitabın yazarı, drama eğitmenliği eğitiminin öğrencisi, gönüllü emzirme rehberi, Emzirme Reformu aktivisti. Kadın istihdamı arttıracak iş projeleri konusunda girişimcilik ödülü sahibi. Kızları, büyüdüklerinde annelerinin kurduğu VeraZeyn’e müdür olma hayali kuruyor. VeraZeyn; hayatınıza küçük dokunuşlarla yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturmayı amaç edinmiş bir mutluluk kurumu. Hayatlarına çocuk ekleyen aileler için pratik çözümler üretmeye çalışıyor…

1 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız