Hobi Kadın Kategorisiz Sergi

“Müziğin Anahtarı” resim sergisi

sergi davetiyeİnsanoğlu doğumundan hayatının sonlanmasına kadar gizemli bir yolculuk sürdürür ve bu yolculukta müziğin tüm renklerini yaşar. Resim bu gizemli yolculuğa eşlik eder. Bazen hayatın ritmi yavaşlar, bazen hızlanır ve müziğin ritmiyle resmedilir hayat.

Müziği görmek, resmi duymak

Bebeklikten erişkinliğe kadar ninniler, türküler, şarkılar, kimi zaman coşkulu, kimi zaman hüzünlü ezgiler insanla beraber büyür, değişir ve gelişir. Bebeğin merakı ve heyecanı, çocuğun coşkusu, gençliğin asiliği, orta yaşın olgunluğu, yaşlının dinginliği ile müzik tüm evreleriyle resmedilir. İşte bu sergi, insanın bu renkli yolculuğunu kapsamaktadır.

Bu sergiyle İsmek’in resim dalında ulaştığı sanatsal boyut “müziği görmek, resmi duymak” teması ile sunulmaktadır. Usta eğitmen Filiz Denizer ve Selma Cınbaroğlu’nun önderliğinde oluşturulan bu sergide iki sanat dalı; resim ve müzik harmanlanmıştır. Yaşamın tüm duygularının müzik ve resimle dışavurumunun anlatımını içeren sergi, içinde Alternatif Anne İçerik Yöneticisi ve Editörü Tülay Sarı’nın da bulunduğu 22 ustalık kursiyerinin bireysel ve grup çalışmalarından oluşmaktadır.

 

Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi

Tarih: 27 Nisan- 3 Haziran

Açılış Kokteyli: 27 Nisan Pazartesi Saat : 14:00

Adres:  Selamiali Mah., Gazi Cd No:22, Bağlarbaşı/İstanbul

Tel: (0216) 391 41 67

 

Tülay Sarı

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Mayıs 2012-Şubat 2014 tarihleri arasında Alternatif Anne'nin içerik yöneciliği ve editörlüğünü yürüttü. Evli ve Kartal isminde bir oğlan annesi. Bebeğinin dünyaya gelmesiyle ara verdiği çalışma hayatının yerini bebeği, kişisel gelişimi ve hobileriyle doldurdu, ardından önceliklerini ve farklı ilgi alanlarını keşfederek kendine bambaşka iş dalları yarattı. Bebeğinin hayatına kattığı ışıltıyla değişen hayata bakış açısı, dünyasını zenginleştirdi. Hayat koşturmasında göremediği kendini, bebeğinin doğumuyla keşfettiğini ve anne olmanın, kişilik gelişimi, hayatı anlama, doğayı fark etme ve yaratıcılık konusunda paha biçilmez bir öğreti olduğunu düşünüyor. Altın çağda çocuklarla olmak istiyor! Çocuk nefes koçu. Halkla ilişkiler yapıyor, eğitim ve etkinlikler organize ediyor, yazı yazıyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız