Beslenme Hobi Yemek

Mini bisküvi turtaları

Parmaklarınızı yiyeceksiniz!

biskuvi_turtasi

Turtanın bu halini de bir deneyin derim. Biz parmaklarımızı yedik.

Malzemeler:pastaren_banner_AA1

2 paket pötibör bisküvi
2 adet yumurta
4 yemek kaşığı tuzsuz tereyağ

Krema için:
1 adet yumurta sarısı
1 çay bardağı şeker
1,5 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı tereyağ

Üzerine:
1 su bardağı damla çikolata

Bisküvileri rondodan geçirip un haline getirin. Yumurta ve tereyağ ekleyip yoğurun. Yumurtanızın büyüklüğüne göre bisküvi ölçünüz tutmayabilir. O yüzden 2 paket bisküvi ile başlayıp kulak memesi kıvamında bir hamur elde edene kadar azar azar kalan bisküviyi ekleyebilirsiniz.

Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak avuç içinizde açın ve muffin kalıplarının zeminine döşeyin. Taşan kısımları koparın. Bu şekilde tüm kalıpları doldurun. 180 derece fırında kızarana kadar pişirin. Bisküviler pişmiş olduğundan çok hızlı pişiyor. 5-6 dakika yeterli olacaktır.

Kreması için; tereyağ ve vanilya hariç tüm krema malzemesini bir tencereye alıp topaklanma yapmayacak şekilde karıştırın. Orta ateşte devamlı karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca vanilya ve tereyağı da ekleyin. Biraz daha pişirip ateşten alın.

Biraz ılıttıktan sonra turtaların üzerine paylaştırın. Damla çikolata ile süsleyip servis yapın.

Afiyet olsun.

Aslı Demirörs Ağtaş

ALTERNATİF ANNE WEBMASTER'I VE YAZARI | 1979 Ankara doğumlu, evli ve 5 yaşında harika bir erkeğin annesi. Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansını tamamladı. Halen bilgisayar programcısı olarak çalışmakta.
Kendini bildi bileli diyebileceği bir zamandan oğlunun doğumuna kadar profesyonel olarak masa tenisi oynadı. Doğumdan sonra profesyonel kısma ara vermek zorunda kaldı ama hiç pişman olmadı.
Derken aniden pasta yapma aşkı sardı dört bir yanını. O işlere de atıldı. Pastaren Butik Pasta'yı kurdu. Ankara'daki tüm doğum günleri ve özel günlere pasta, kurabiye yetiştiriyor.
Kırk işte çalışan bir annenin yaşadığı sıkıntıları yaşamakla beraber, spor disiplini ve pratiğine alışmış, hareketli bir insan olmanın avantajlarını da sonuna kadar kullanıyor.
Hazırlıksız yakalandığı anneliğe hazırlanabilmek için devamlı okuma – araştırma – öğrenme halinde.
Anne olmayı milat kabul ediyor, eşiyle ve oğluyla geçirdiği her anın tadını çıkarmaya çalışıyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız