Çocuk Magazin

Madonna’nın kızı olmak

madonnaninkiziMadonna, dünyanın en hırslı ve güçlü kadınlarından biri. Bir stadyum dolusu insana “Haydi buradan çıkın, ortalığı yakıp yıkın” dese, stadyumu dolduranların geneli onu dinleyip isyan çıkarmaya çalışabilir. Yaptığı her şey taklit ediliyor, en az 25 senedir magazin basınının bir numaralı ilgi odağı, yaşayan bir efsane ama neticede bir anne. Dünyayı yönetecek potansiyele sahip olan bu kadın, kızı söz konusu olduğunda laf geçiremediğini sıklıkla beyan ediyor.

Madonna, kızı Lourdes Leon’u sıkı kurallar eşliğinde yetiştirdiğini söylüyor. İlk akıllı telefonunu, Lourdes bu sene 16 yaşına bastığında almış. Suri Cruise’un 6 yaşında telefon sahibi olduğunu düşünürsek, bence Madonna gerçekten kuralcı sayılabilir. Yine de durumdan şikayetçi. “Eline telefonu aldığından beri benimle konuşmuyor” diyor.

Lourdes yaklaşık bir sene önce de, sigara içerken paparazzilere yakalanmıştı. Madonna’nın bu konudaki beyanatı: “İçsin diye ben vermedim, ve merak ediyorsanız, bu yaşta sigara içmesini onaylamıyorum, onunla bunu konuştuk” şeklinde olmuştu. Aynı zamanda çıkan klibinde sigara içtiği hatırlatıldığında, “Lourdes sigara içerken yakalandığında, ben klibi henüz çekmemiştim. Ayrıca ben sigara içmiyorum, o sadece bir görüntüydü” diye cevap veriyor.

Madonna’nın anneliğini anlattığı bir başka söylem de şu: “Ona, neden bunu giydin, yemek yedin mi, ödevini yaptın mı gibi şeyler soruyorum. Ama yeterince katı olamıyorum sanırım. Olmak istediğim gibi bir anne değilim. Tek başına 4 çocuk yetiştirmek ve aynı anda çalışmak kolay değil. Yine de elimden geldiğince çabalıyorum.”

Seks konusunda Lourdes’a katı kurallar koyduğunu ve Homeland oyuncusu Timothee Chalamet ile görüşmesini de onaylamadığını belirten Madonna, şöyle söylüyor: “Ona sahnedeki benim sadece bir imaj olduğumu, bunun gerçek ben olmadığımı anlatıyorum. Ben işim gerektirdiği için o görünüme giriyorum ama onun henüz seksle ilgilenmesini istemiyorum.”

“Ben hayatta çok fazla şey başardım ve kızımın da başardığını izlemek istiyorum. Umarım benden daha fazla şey başarır” diyor Madonna.

Benim aklıma ise, kliplerinde sigara içerken, erotik görüntülerden hiç kaçınmazken, attığı her adımla olay çıkarırken, başka çocukları ve onların annelerini düşünüp düşünmediği geliyor. Elimde değil.

Fulden Ötgür

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Fulden 1978, İstanbul doğumlu. Ocak 2012 doğumlu da bir kızı var. Freelance çevirmenlik yapıyor. Anne olduktan sonra çok büyüdü, büyümeye de devam ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız