Eğitim Güncel Kadın Kategorisiz Sergi

KINA Projesi ile kadınlara ücretsiz bilgisayar ve internet eğitimi

kına-dövme

Hayata Dokun Derneği ve Bilişim Derneği’nin işbirliği ile KINA Projesi hayata geçiriliyor.

Projenin amacı; bilgisayar ve internet bilmeyen kadınlara temel bilgisayar eğitimi vererek, hem interneti aktif kullanmalarına yardımcı olmak hem de kadınları anne olarak çocuklarının internet kullanırken karşılaşacakları her duruma karşı internet güvenliği konularında eğitmek.

Her ay yapılacak 4 günlük eğitimlerle daha önce bilgisayar kullanmamış her kesimden kadına bilgisayar kullanımı öğretilecek.

Projeyle hedeflenen, gelişen teknolojiye ayak uydurarak her kadının internetle tanışmasını sağlamak ve interneti hem kendi iş ve özel hayatında hem de çocuğu için nasıl faydalı kullanabileceğinin, çocuğunu internetin olası olumsuz içeriklerden nasıl koruyabileceğinin yollarını göstermek.

Bilişim Derneği’nin merkezinde gerçekleştirilecek ücretsiz eğitimlere lise mezunu ya da en azından bilgisayar İngilizcesine hakim olabilecek altyapıya sahip her kadın katılabilecek.

17 Mart’a kadar başvurunuzu yapmanız gerekli.

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için aşağıdaki adresle irtibata geçebilirsiniz.

tasdelen.pinar@gmail.com , pinartasdelen@hayatadokun.org

İlknur Canturk

ALTERNATİF ANNE YAZARI | 1976 İstanbul doğumlu. 3 çocuk annesi. Lise yıllarından itibaren sürekli çalıştı. Kadının hem ekonomik açıdan, hem de psikolojik açıdan kendinden emin ve sağlıklı olabilmesi için çalışması, sosyal hayatta aktif olması gerektiğine inanıyor. TOBB Genç Girişimci ve Kadın Girişimci Kurulu, AWİD, Hayata Dokun kurul üyelikleri bulunmakta. Halen kendi şirketinde Halkla İlişkiler ve Kalite bölümlerinden sorumlu olarak çalışmakta. Kitap okumayı, yeni yeler görmeyi ve ailesiyle vakit geçirmeyi çok seviyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız