Beslenme Hobi Yemek

Hindistan cevizli rulo

Yaratıcılık sınır tanımaz: Bildiğimiz tatlıları farklı şekilde birleştirmeye ne dersiniz?

hindistan_cevizli_rulo

Bildiğimiz tatlıları farklı şekillerde birleştirmek en sevdiklerimden. Tabi tutturamadığım da oluyor ama sanırım bu seferki tutturduklarımdan.

Malzemeler:

  • 1,5 paket pötibör bisküviAA-Yemekfasli
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • 1,5 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı tereyağ

İç Harcı için:

  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 su bardağı hindistan cevizi
  • yarım su bardağı süt

Bisküvileri ufalayın. Rondodan de geçirebilirsiniz ama biraz büyük bırakınca görüntüsü daha güzel oluyor. Süt, kakao ve yumuşamış tereyağını ekleyip karıştırın. Hamur haline getirin.

Bir kasede hindistan cevizini süt ve şeker ile karıştırın.

Düz bir yüzeye strech film serin. Üzerine bisküvi hamurunu koyun. Elinizle yüzeye yayın. Üzerini tekrar strech film ile kapatın. Merdane ile hamuru bir parmak kalınlığında açın. Daha sonra üzerindeki strech filmi çıkarıp hindistan cevizli harcı tüm yüzeye yayın. Hamuru sıkıca sarın.

Sardığınız tatlıyı yarım saat kadar buzlukta dondurun. Buzluktan çıkarınca dilimleyin. Çok çözülmeden servis yapın.

Afiyet olsun…

Aslı Demirörs Ağtaş

ALTERNATİF ANNE WEBMASTER'I VE YAZARI | 1979 Ankara doğumlu, evli ve 5 yaşında harika bir erkeğin annesi. Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansını tamamladı. Halen bilgisayar programcısı olarak çalışmakta.
Kendini bildi bileli diyebileceği bir zamandan oğlunun doğumuna kadar profesyonel olarak masa tenisi oynadı. Doğumdan sonra profesyonel kısma ara vermek zorunda kaldı ama hiç pişman olmadı.
Derken aniden pasta yapma aşkı sardı dört bir yanını. O işlere de atıldı. Pastaren Butik Pasta'yı kurdu. Ankara'daki tüm doğum günleri ve özel günlere pasta, kurabiye yetiştiriyor.
Kırk işte çalışan bir annenin yaşadığı sıkıntıları yaşamakla beraber, spor disiplini ve pratiğine alışmış, hareketli bir insan olmanın avantajlarını da sonuna kadar kullanıyor.
Hazırlıksız yakalandığı anneliğe hazırlanabilmek için devamlı okuma – araştırma – öğrenme halinde.
Anne olmayı milat kabul ediyor, eşiyle ve oğluyla geçirdiği her anın tadını çıkarmaya çalışıyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız