Eleştiri Kadın Kategorisiz Sergi

“Her Ses Bir Nefes” Sergisi

e933b1a205

Türkiye’de kadın sorunlarına yönelik hazırlanan “Her Ses Bir Nefes” sosyal sorumluluk projesi, 2. fotoğraf sergisiyle 59 ünlü kadını bir araya getirdi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen projenin tasarımı ve sanat yönetmenliği Kenan Bahadır Derre tarafından yürütülürken fotoğrafları ise Hakan Yüksel – studioH2O tarafından çekildi.

59 ünlü kadın sanatçı verdiği pozlar, kadınların günümüzde uğradığı şiddete, baskıya, cinsiyet eşitsizliğine, eğitim eksikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Her Ses Bir Nefes 2 sergisi ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nde sergilenmeye başlayacak. 30 Mart 2013 tarihine kadar sürecek olan sergi daha sonra Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde sergilenmeye devam edecek.

Projeye destek veren ünlüler;

Alanur Özalp, Aslı Omağ, Aslıhan Güner, Ayça İnci, Ayçin İnci, Aydan Kaya, Ayşe Ertaş, Ayşenur Yazıcı, Ayşin Zeren, Ayten Uncuoğlu, Bedia Ener Ödep, Bennu Yıldırımlar, Berrak Kuş, Berrin Aktuğ, Betül Arım, Buket Dereoğlu, Burçin Apdullah, Ceren Soylu, Deniz Özerman, Derya Alabora, Derya Artemel, Duygu Şen, Eda Özerkan, Elif Güvendik Nayman, Fulya Zenginer, Gizem Soysaldı, Gülçin Çakır, Hande Doğandemir, Hande Kazanova, Hande Subaşı, Hilal Ergenekon, Hülya Uğur, Ivana Sert, İpek Tanrıyar, Mehtap Bayri, Melike Öcalan, Merve Oflaz, Nalan Aksoy, Nazlı Tolga, Nazlı Tosunoğlu, Neslihan Yeldan, Oya Aydoğan, Özge Borak, Özge Uzun, Pelin Akil, Pınar Altınok, Selin Altay, Sibel Bilgiç, Simge Defne Çelik, Suzan Kardeş, Şebnem Özinal, Şebnem Sungur, Tuluhan Tekelioğlu, Ufuk Kaplan, Zahide Yetiş, Zeynep Alasya, Zeynep Mansur, Zeynep Tunuslu, Zeynep Turan.

www.sosyalsorumluluk.org ‘dan alıntıdır.

İlknur Canturk

ALTERNATİF ANNE YAZARI | 1976 İstanbul doğumlu. 3 çocuk annesi. Lise yıllarından itibaren sürekli çalıştı. Kadının hem ekonomik açıdan, hem de psikolojik açıdan kendinden emin ve sağlıklı olabilmesi için çalışması, sosyal hayatta aktif olması gerektiğine inanıyor. TOBB Genç Girişimci ve Kadın Girişimci Kurulu, AWİD, Hayata Dokun kurul üyelikleri bulunmakta. Halen kendi şirketinde Halkla İlişkiler ve Kalite bölümlerinden sorumlu olarak çalışmakta. Kitap okumayı, yeni yeler görmeyi ve ailesiyle vakit geçirmeyi çok seviyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız