Hediyeli Yazı İş Hayatı Özel Günler Röportaj

Harikalar Diyarı’ndan gibi organizasyonlar

logo1 (1)Ece ve Fetine. Size ve bebeğinize özel benzersiz organizasyon ve hediyelikler, belki de hayatınızın en güzel günlerini unutulmaz kılan iki girişimci kadın. Onları yakından tanıyın. Bir sonraki organizasyonu onların elinden olmasını isteyeceksiniz!

 

Girişimci iki kadınsınız ve biriniz aynı zamanda anne. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Biz yan yana çalışan iki arkadaş olarak başladığımız serüvenimize ortak olarak devam eden iki yakın dostuz. Evliyiz, birimizin çok güzel bir kızı, diğerimizin kızlarım dediği iki sevimli kedisi var. Üniversite ve iş hayatlarımız bugüne kadar bilgi sistemleri ile ilgili iken içimizdeki organizatörleri keşfettik ve keyif duyduğumuz, insanları son derece mutlu eden hayalimizdeki işi yapmaya karar verdik.

bizim_fotoHarikalar Diyarı kurmak nereden aklınıza geldi?

Ece: İkimizin de ayrı ve farklı hayalleri vardı, kızımın diş buğdayı ve doğum günü partilerini birlikte planladık ve çevremizdeki herkesten çok olumlu tepkiler aldık. İnsanların yüzündeki memnuniyet tebessümü içimdeki kıvılcımı ateşledi. “Neden olmasın?” diyerek bu işe başladık.

Fetine: Hayallerimde hep farklı bir şeyler yapmak vardı. Ama ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Ece’nin kızının hem diş buğdayı hem de doğum günü partisinde hayal dünyamın yansımalarını Ece ile birlikte uygulama fırsatı buldum ve bunu yapmak çok hoşuma gitti. Ece’ye sordum : “Neden olmasın?”

Verdiğiniz hizmetler tam olarak nelerdir?

Baby shower partileri, hastane odası süsleme, 40. gün mevlüt süsleme, doğum günü partilerini baştan sona tüm detayı ile düşünerek hazırlıyoruz. Ayrıca kına, söz, nişan ve düğünlere de hediyelikler yapıyoruz.

Türkiye’de eskidekerem1n bu tarz organizasyonlar pek yapılmıyordu. Oysa şimdi oldukça sevilen etkinlikler haline gelmiş durumda. Bunu nereye bağlıyorsunuz?

Aileler artık özel günlerinde sadece bir pasta kesmek yerine, konseptli partiler düzenlemeyi tercih ediyorlar ve bu sayede kendi hayatları için zaten özel olan anları sevdikleri ile paylaşıp onlar için de özel bir ana dönüştürüp unutulmaz kılmak istiyorlar. Bin bir emekle hazırlanılan organizasyonlarını sosyal medya aracılığı ile de paylaşıyorlar.

Bildiğiniz üzere sosyal medya artık 7’den 77’ye herkesin elinin altında olan bir teknoloji. Önceden özel organizasyonlara ait fotoğraflar albümlerde saklanırdı herkes de ulaşamazdı.

Ama artık devir değişti. İnsanların paylaşımları sosyal medya sayesinde arttı . Sonuç olarak da gitgide gelişen ve zenginleşen organizasyonları görmeye başladık.sarpereren2

 

Herkes benzersiz olmak ister.

Harikalar Diyarı Organizasyon bu rüyayı gerçekleştiriyor.

Anneler ne tür organizasyonları tercih ediyor?

Genellikle tüm annelerin önceliği, konukları için hazırlanan özel tasarım hediyelikler oluyor. Kişiye özel konseptler, annelerin daha çok hoşuna gidiyor. Biz sıfırdan tamamen kişiye özel tasarımlar yapıyoruz, bizi tercih etmelerindeki en önemli etkenlerden biri bu diye düşünüyoruz çünkü herkes benzersiz olmak ister. Bu sebepten annelerimiz ve anne adaylarımız önceden hazırlanmış şablonlar yerine tamamen kendileri için tasarlanmış organizasyonları tercih ediyorlar.

Biz annelerimize ve aalin2nne adaylarımıza, öncelikle hayallerinde ne olduğunu soruyoruz. Konsept fikirlerimizi sunuyoruz ve sonunda karar verilen konsept dahilinde tasarımlarımıza başlıyoruz. Tasarımın belirli aşamalarını annelerimiz ve anne adaylarımız ile paylaşıyoruz. Sanıyoruz ki tasarım aşamasında işin içinde olmaları da hoşlarına gidiyor. İstedikleri ufak değişiklikleri anında yapıp onlara sunmak memnuniyeti arttırıyor.

Bu işi profesyonel yapan bir anne olarak sizce bir etkinlik organizasyonunun güzel geçmesi için neleri kapsamalı?

A’dan Z’ye düşünülen bir organizasyon olmalı. Pastanın lezzetinden tutun da peçete süslerine kadar her türlü detay özenle düşünülmeli. Misafirlerin ve tabi ki organizasyon sahibinin keyifle zaman geçireceği hoşlukta hazırlanmalı her şey.

ece2

 

Sizi zorlayan talepler oldu mu?

Son anda gelen ve kıramayacağımız bir doğum günü talebi oldu. 2 güne sıkıştırmaya çalıştığımız 35 kişilik doğum günü partisi! Sabaha kadar yetiştirmek için çalışmıştık. Uykusuz da kalsak organizasyon sahibinin içten teşekkürü tüm yorgunluğumuzu almıştı.

Size en çok keyif veren organizasyon hangisiydi?

Bize genel olarak “doğum odaları” çok keyif veriyor. Hem mucizevi bir ana tanıklık ediyoruz hem de doğum öncesi annenin stresini azalttığımıza inanıyoruz. Annelerle birlikte o süreci yoğun olarak yaşadığımız için hepsi bizim bebeklerimiz gibi oluyor, büyümelerini de yakından takip ediyoruz.

yağız1Son olarak, organizasyon hizmetinden yaralanmak isteyen annelere tavsiyeniz var mı?

Sizin için organizasyon yapan firmanın aslında kendine yapıyormuş gibi özenle çalışan, farklılık yaratmak isterken sıradan hale dönüşmeyen kaliteli, şık ve zevkli bir firma olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

 

Bir şanslı AA okuru bu müthiş kadınların hazırladığı bir kapı süsü kazanmak için şunları yapmalı:

1 – Bu röportajı beğen-paylaş yapın  🙂

2 – Harikalar Diyarı Organizasyon’un instagram hesabını takip etmeye başlayın

3 – Harikalar Diyarı Organizasyon’un facebook hesabını beğenin.

4 – Bu yazımızın altına neden o kapı süsü istediğinizi bize anlatın! 27 Temmuz’da kazanan şanslı okurumuzu belirleyeceğiz.

Harikalar Diyarı Organizasyon’a buradan ulaşabilir takip edebilirsiniz:

www.harikalardiyarin.comorganizasyon, özel günler,

https://www.facebook.com/harikalardiyariorganizasyon

İnstagram: harikalardiyariorganizasyon

 

Regina Röttgen

1989 yılında tatile geldiği Türkiye'nin insanına ve doğasına aşık oldu ve henüz 19 yaşında olmasına rağmen bir daha ülkesine dönmedi. B.Ü.'de Felsefe ve İngilizce dili ve edebiyatı okuyup felsefede yüksek lisans yaptıktan sonra yerli ve yabancı yayınlar için çalıştı ve evcil hayvan dergisi yayımladı. Çocuklar için güvenlik eğitimi kursları ve düşünme atölyeleri düzenledi.

15 yıldan fazla İstanbul'un merkezi semtlerinde oturduktan sonra işini aslında her yerde yapabileceğine karar verdi ve büyük şehri terk etti. Eşiyle, iki oğlu, sayıları sürekli artan tavuklar, 2 kedi ve bir köpek sürüsü ile birlikte şuanda Bodrum yakınlarında bir köyde yaşıyor. Yabancı yayınlar için annelik ve evcil hayvan hakkına yazıyor.

6 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

 • 2 Eylül kızımın doğum günü ilk defa sınıf arkadaşları ve anneleriyle doğum günü kutlamayı planlıyorum, şimdiden düşündürüyor, organizasyonu 🙂

 • Harikasınız! Hastane odası süslemesini size yaptırmıştık, ortaya çıkan konsept ve ilginizden oldukça memnun kalmıştık. Şimdi de bir arkadaşım kızını yakın zamanda kucağına alacak. Kapı süsünü ona hediye etmek istiyorum. Gereken adımları gerçekleştirdim beklemedeyim 🙂

 • Emeklerinize saglik, sizi cok begendim ve cok basarili buldum.Hayatımıza anlam katan canim oğlum için istiyorum.

 • Mutluluk paylaşıldıkca çoğalır. Ben de hesabımda sizin araciliginizla başka bir anneye hediye etmek istiyorum 🙂

 • instegram hesabım yok ama eşime süpriz yapmak istiyorum yeni doğucak oğluşumuzun kapı süslemesi için yardımlarınızı rica ediyorum. arkadaşlarımdan duydugum kadarıyla çok güzel işler yapıyormuşsunuz o yüzden kapınızı çaldım :))

  isim: AhmetEren

  • Sayın Ahmet Eren,
   Harikalar Diyarı’nın kapı süsü hediyesini kazandığınızın müjdesini vermek istiyoruz 🙂
   Kendileri sizinle bizde kayıtlı e-mail adresinizden bağlantıya geçecek.
   Güle güle kullanın. İyi ve sağlıklı bir doğum dileriz!
   Alternatif Anne ekibi