Basında Alternatif Anne Faber & Mazlish Yetişkin Psikolojisi

Hamarat anne mi, dost anne mi?

anneliksanati-08-2013b“Onun çocuğu asla aç kalamaz, sağlıksız bir yiyecek yiyemez ya da kendini doyurmak için ne yapabileceğini düşünme zahmetine giremez. Onun çocuğu asla sıkılamaz çünkü anneciği onun sıkılmasına izin vermez. Onun çocuğu asla ödevlerini unutamaz ve unutmanın sonuçlarını yaşayıp, sorumluluklarını üstlenemez…”

Ne dersiniz, çocuğu için saçını süpüre etme yolunda mı ilerliyorsunuz, yoksa çocuğunun yanında yürüyen arkadaşın yolunda mı?

Ağustos ayının Annelik Sanatı dergisinde çıkan Gülüş Türkmen’in bu düşündürücü yazısını Alternatif Anne’de de paylaşmak istedik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Anne

1 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

  • Çocuk odaklı yaşamın nesi kötü ? Keşke herkes yapabilse, bu tip yazıların nedense gizliden gizliye bazı annelerin kendilerini çocuklarından önce düşünmesinden dolayı bir nevi günah çıkarma amaçlı yazıldığını düşünmüşümdür. Herksin anneliği kendine elbette, ama asla bir anne çocuk odaklı yaşıyorsa bence saygı duyulmalı çünkü her kadın bunu yapabilecek fedakar karakter yapısına sahip olmayabilir.