Basında Alternatif Anne

Eğitimde İyi Örnek: Gülüş Türkmen’in anne atölyeleri

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen 14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın davetlileri arasında bu yıl AlternatifAnne.com kurucusu Gülüş Türkmen vardı.

2010 yılında kurduğu annelere yönelik platformu “Alternatif Anne” ile klasik blogger anne formatının dışında çalışmalar yapan Gülüş Türkmen, araştırma ve buluşlarını Anneliğin Ötesinde (Kaknüs, 2012) ve Annelik Haritası (Yeni İnsan, 2016) adlı kitaplarında yayınladı. Kanal34’te TV programı, TRT-TSR kanalında radyo programı yapan Türkmen, bu yıl annelere yönelik felsefe atölyeleri ve Annelik Haritası destekli seminerleri ile farklı illerde annelerle buluşuyor.

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinliğe “Dırdırı Kesiyoruz” başlıklı sunumuyla katılan Gülüş Türkmen, dünyanın her yerinde farklı tanımlanan doğru, yanlış, iyi, kötü gibi kavramlara değinerek başlayıp, dünyanın her yerinde çocuklarla ilişkileri kolaylaştıracak iletişim tüyoları paylaştı.

Kontenjanın üzerinde katılımcı ile dolup taşan seminer salonunda Türkmen, gözlemlerini Türkiye’nin farklı illerinden gelen eğitimci, akademisyen ve özel konuklara anlattı.

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız