Alışveriş Çocuk Psikolojisi DEHB Editörün Seçtikleri

Çocukların duyularını harekete geçiren market

Sıra dışı, işlevsel ve ilginç bu ürünleri çok beğendik!

43065_mandala_lara_jpg-328x328Keşfettiğimiz en ilginç çocuklara yönelik satış sitelerinden biri, Duyu Market. Burada gördüğümüz ürünler gerçekten sıra dışı, işlevsel ve ilginç. Daha yakından bakmak istedik ve satın alma ve pazarlama müdürü Gülşah Altıntaş’a merak ettiklerimizi sorduk.

Duyu Market piyasada gördüğümüz hiçbir markete benzemiyor! Başka hiçbir yerde görmediğimiz o kadar çok ürün var ki: Doğru kalem tutmayı sağlayan bir araç, denge geliştiren taşlar, sınava özel saatler, konuşma terapisine yardımcı aletler… Nasıl ve kim tarafından kuruldu bu market?

Infinite Loop 1-328x328Günümüz dünyasında hızlı bir gelişimin ve her alanda rekabetin yaşanmakta olduğunu, biz yetişkinler her an fark etmekteyiz. Bu noktada her ebeveyn çocuklarını bu dünyaya hazırlamak,  kendine güvenli, mutlu ve güçlü birer birey olmalarını sağlamak konusunda yoğun çaba göstermekte. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem, ebeveynlerle çocuklarının gelişimine nasıl ve ne şekilde destek olabilecekleri konusunda çalışmaktayken “Ülkemiz çocuklarının gelişimini en iyi şekilde nasıl destekleyebiliriz?” sorusuna yanıt almak üzere dünyada bu alanda yapılan inovatif çalışmaları araştırmaya başlamıştır. Bu araştırmaların sonunda 2011 yılında DuyuMarket kurulmuştur.

PRS315-328x328Ürünleri kim seçiyor ve gerçekten sağlıklı olduğuna kim karar veriyor?

DuyuMarket’te dünyada ebeveynler, eğitimciler ve uzmanlar tarafından yaygın kullanılmakta olan ve çocuk gelişimine etkileri kanıtlanmış olan ürünler sunulmaktadır. Dünyanın güvenilir markalarının geliştirdikleri bu ürünler ve ülkemizdeki uzmanların yayınları DuyuMarket’in uzman ekibi tarafından kalite ve işlevsellik açısından incelenmektedir. Her çocuğun geliştirmek istediğimiz yönlerine yönelik materyaller böylece DuyuMarket’te yerini almaktadır.

008-AEP-G-2139-2-328x328DuyuMarket’e nasıl ulaşılabilir ve ürün seçimi nasıl yapılabilir?

DuyuMarket’e www.duyumarket.com.tr web sitemiz aracılığıyla ulaşılabilmekte, ürün seçimi konusunda destek hattımızdan yardım alınabilmektedir. Türkiye’nin her noktasına ve yurtdışına ürünlerimizi ulaştırabilmekteyiz. DuyuMarket ebeveynlerin amaca yönelik ve bilinçli ürün seçebilmelerini kolaylaştırabilmek amacıyla gelişim alanlarına göre ürünleri gruplandırmıştır. Dikkat, hafıza, okuma-yazma, matematik, hareket becerileri, dil ve konuşma, özel eğitim, okul öncesi ve anaokulu, bebek gelişimi bu alanlara örnek olarak verilebilir.

1-328x328Örneğin sınav saati ne işe yarıyor?

Time Timer Sınav Saati çocuk ve gençlerin zamanı iyi kullanabilme ve kendilerini organize edebilme becerilerini geliştiren bir üründür. Özellikle sınava hazırlanan, dikkatini toplamaya çalışan çocukların zamanı görsel olarak algılamalarını sağlayarak zaman yönetimi becerilerini artırır.

pen 590-328x328İlgi çeken başka ürünlerden örnek verebilir misiniz?

DuyuMarket’te yer alan ürünler dünyadan özel seçilmiş oldukları için genel olarak hepsi ebeveynler tarafından talep görmektedir. Örneğin kalemi düzgün tutamayan bir çocuk için bu amaçla geliştirilmiş olan Kalem Tutamakları, dikkat ve öğrenme becerilerini geliştirmek istediğimiz bir çocuğumuz için sağ ve sol beyni çalıştıran Go Go Bus, Sonsuz Döngü, Dikkat Geliştirme Setleri gibi ürünler ilgi çekmektedir.

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız