Çocuk Eğitim Hamilelik & Doğum Kadın

Doğuma hazırlık eğitimleri

unnameEn son 25 Ocak’ta yaptığım Doğuma Hazırlık eğitimleri, anne adayının doğum yaklaştıkça gelişen doğum korkusuna birebir! Anne ve baba adaylarının sosyal bir ortamda kendileriyle aynı pozisyonda bulunan anne ve baba adaylarıyla birlikte olmaları kendilerini çok iyi hissettiriyor. Doğum, kadının bedeninde olan bir mucize. Bu mucize yaşanırken ne kadar çok hazırlıklıysak o kadar keyfine varabiliyoruz.

Eğitimime katılan bir anne şöyle söylüyordu, “Doğuma bedenimi hazırlıyorum. Yoga yapıp, yürüyorum; ama doğum aşamasını düşününce heyecanlanıyor ve korkuyorum.” Eğitim öncesinde katılımcılarla önce sohbet ediyoruz. Önce ben acil ve zor olan doğumumdan bahsetmemin yanı sıra güzel doğumlardan ve vücudumuzun ne kadar muhteşem olduğundan bahsediyorum.

 

Nefesimizin farkına vardığımızda, her dalgada ne yapacağımızı bilirsek, eşimiz bize nerede ve nasıl destek olacağını bilirse, inanın doğum muhteşem geçiyor. Eğitimde bu süreci, hamile yogası ve nefes tekniklerini anlatıyoruz.

Doğumdan sonra bebeklerle toplandığımızda her bir katılımcının doğum hikayelerini dinliyoruz. Ve orada ne kadar işe yaradığımızı ve doğru yolda olduğumuzu teyit ediyoruz. Bu nedenle de yaptığımız eğitimlere son hızla ve yeniliklerle devam ediyoruz.

unnamed2Eğer siz de eğitimlerimizi merak ediyorsanız;

9 Şubat’ta Doğum Sonrası Bebek,

16 Şubat’ta Emzirme,

23 Şubat’ta Doğuma Hazırlık eğitimlerimiz olacak. Detaylar için bana e-mail atabilir, bu yazının altına yorum bırakabilirsiniz.

Emzirme ve Hamile Danışmanı Esra Ertuğrul

ALTERNATİF ANNE YAZARI |
Tüp Bebek Koordinatörü, Emzirme Danışmanı, Hamile Eğitmeni, hemşire. 1974 yılında İstanbul'da doğdu. 1990-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksek Okulu'nu tamamladı.1994 yılında Yıldız Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı'nı, 1995-1996 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği İhtisas Programı'nı tamamladı.1994-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Kadın ve Çocuk Sağlığı Araştırma 2000-2003 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılının Nisan ayından bu yana özel bir hastanede IVF koordinatörü olarak görev yapan Esra Ertuğrul, 2008 yılından bu yana Annelik Yolunda Hamile Kursu'nda eğitim vermeye devam ediyor.

1 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız