Ekolojik Yaşam Hediyeli Yazı Hobi İş Hayatı Kategorisiz

Doğum fotoğrafı paketi hediyemiz

Mayıs ayında Alternatif Anne için bir doğum fotoğrafı paketi çekimi hediyesi vermiştik. Yazıma yorum bırakanların arasından bir çekiliş yaparak Görkem Çolak’a doğum paketi çekimi, Duygu Bademci’ye ise yenidoğan çekimi hediye ettik. Hediye kazandıran yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Görkem Hanım’ın doğumuna gittiğimde kendisi, eşi ve annesi ile tanıştım. Görkem hanım hem normal doğum yapmak istiyordu, hem de bu konuda biraz tedirgindi. Bebeğin kalp atışlarının düşmesinden, oksijensiz kalmasından korkuyordu. Doktoru muayene edip gittiğinde 3 cm açıklık vardı ve önümüzde uzun bir gece vardı. Biraz daha kaynaşıp bebekler, doğum, bebek bakımı, havadan sudan koyu sohbete dalmıştık. Ben hem onu yorarmıyım sancıları sırasında diye biraz tedirgin oluyor, hem de korkmasın ne kadar rahat geçirirsek zamanı o kadar yanına kar diye de onu konuşturmaya devam ediyordum. Yaklaşık 2 saat geçirdikten sonra bebeğin kalp atışlarını bulamamaya başladılar. Görkem hanım biraz panik yaptı. Daha fazla riske atmak istemediğini söyledi, biz de onu rahatlatmaya çalıştık. Saatler 20:15 olduğunda doktor gelmiş ve muayenede Görkem Hanım’ın 10 cm açıklığa ulaştığını bize müjdelemişti. Meğerse bebek yola girmiş açıklık tamamlanmış o yüzden bulunmuyormuş kalp atışları. Neyse hepimiz çok sevindik ve bir 10 dakika sonra doğumhaneye geçmiştik. Görkem Hanım girmemizin 1. dakikasında bebeğine kavuştu. Çok güzel ve rahat bir doğum oldu ve bebek de anne de sağlıkla odalarına geçtiler. Görkem hanımla doğumdan 13 gün sonra tekrar buluştuk ve yenidoğanının çok cici fotoğraflarını da çektik. Her zamanki gibi bir doğumdan daha bir arkadaşla ayrıldım diyebilirim.


Bu arada Eliz Bebek’in bir lokum olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kendiniz de görün karar verin. Görkem Hanım bize bir de duygularını anlatan küçük bir paragraf gönderdi. Çok teşekkür ediyorum kendisine.

” Yapılan çekilişle Esra Erdoğan’ın hediye ettigi doğum ve yenidoğan çekimleri tahmin ettiğimden cok daha iyi geçti. Normal doğum yaptığım için Esra da doğumdan saatler önce yanımızdaydı. İyi ki de yanımızdaydı, doğum sancıları şiddetini arttırdıkça Esra’nın sabretmem icin verdiği manevi desteğin hakkını odeyemem. Gerek doğum öncesi gerek doğum sırasında fotograf çekimi yaparken de herhangi bir huzursuzluk hissettirmedi. Yenidoğan çekimimiz ise cok keyifliydi. Doğum stresi ve şişliklerimiz gitmiş bir şekilde kızımla bol bol poz verdik. Esra’nın profesyonel fotoğraf çekimi yapmasının yanısıra anne ve bebek psikolojisi konusunda cok deneyimli ve anlayışlı olması çekimlerin çok iyi geçmesini sağladı. Herşey icin çok teşekkur ediyorum.”
Görkem Çolak


Duygu Hanım’ın ise doğumu beklediğimizden çok önce oldu. Doğumundan 9 gün sonra Duygu Hanım’la sözleştik. Kuzey Bebek çok güzel, çok tatlı bir bebekti. Annesi ile de biraz sohbet, biraz çekim Kuzey Bebek yoruluncaya kadar bir çekim yaptık. Elimizde güzel kareler kaldı. Duygu Hanım’a da çok teşekkür ediyorum.

Doğum fotoğrafı için deneyimli ellerde gerilmenize gerek yok. Fotoğrafçıyı düşünmenize gerek yok. O da diğer yakınlarınız gibi sizin için orada. Tabii ki işini özenle yapıyor mu, nasıl çalışıyor öğrenin. En iyisi siz daha önce yaptıranlara bir sorun.

Kuzey Bebek, Eliz Bebek ve daha bir çok tatlı bebekin başka fotoğrafları için web sayfamı da ziyaret edebilirsiniz.

Esra Erdoğan

1977 doğumlu. Evli ve 2 çocuk annesi. Seyahat etmeyi, yeni maceralar denemeyi, fotoğraf çekmeyi, yazmayı ve okumayı çok seviyor. Yeniliklere açık, kendini unutmayan, kendini eğiten anneleri örnek alıyor. Kalabalık bir aile istemesi, çocukları çok sevmesi ve kendi de çocuk ruhlu olması onu anne olmaya itti.

1 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

  • oğlum 48 aylık ve ikinci bebeğimizi planlı yapmak istediğimiz için ekim-kasım gibi hamile kalmak istiyorum inş.hamile olmadan çekilişe katılamaz şartı yoksa ben bu çekilişe katılmak istiyorum.oğluma olmadı ama kardeşi için çok güzel bi hediye olsun istiyorum 🙂