Beslenme Hobi Yemek

Dilim muhallebi

Hem eğlenceli hem de müthiş bir tat: Muhallebiyi bir de bu şekilde deneyin!

dilim_muhallebi

Muhallebi basit tatlılar içinde en çok kullandığımızdır herhalde. Birazcık değişiklikle masanızı süsler hale getirebilirsiniz….

Malzemeler:

  • 1 litre sütAA-Yemekfasli
  • 3 yemek kaşığı nişasta
  • 3 yemek kaşığı un
  • 8 yemek kaşığı şeker
  • 2 paket vanilya

Üzerine:

  • yeterince hindistan cevizi
  • 1 küçük kavanoz vişne reçeli

Sütün içine şeker, un ve nişastayı koyup çırpma teli ile iyice yedirin. Orta ateşte sürekli karıştırarak kıvam alana kadar pişirin. Kaynamaya başlayınca iki paket vanilyayı ilave edip karıştırın ve ateşten alın.

İnce uzun bardakların içini sudan geçirin. Muhallebiyi paylaştırın. Soğuduktan sonra buzdolabına koyun. Tercihen bir gece dinlendirin.

Donan muhallebiyi kalıptan çıkarıp bir parmak kalınlığında dilimler halinde kesin. Muffin kağıtlarına koyun. Üzerini kaplayacak şekilde hindistan cevizi serpin. Son olarak vişne reçelinin tanelerinden koyarak süsleyin. Çilek reçeli veya marmelat da kullanılabilir ama lezzet olarak vişne reçeli en tamamlayıcılarından oldu.

Çocuklar için rengarenk çok eğlenceli bir tatlı. Afiyet olsun…

Aslı Demirörs Ağtaş

ALTERNATİF ANNE WEBMASTER'I VE YAZARI | 1979 Ankara doğumlu, evli ve 5 yaşında harika bir erkeğin annesi. Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansını tamamladı. Halen bilgisayar programcısı olarak çalışmakta.
Kendini bildi bileli diyebileceği bir zamandan oğlunun doğumuna kadar profesyonel olarak masa tenisi oynadı. Doğumdan sonra profesyonel kısma ara vermek zorunda kaldı ama hiç pişman olmadı.
Derken aniden pasta yapma aşkı sardı dört bir yanını. O işlere de atıldı. Pastaren Butik Pasta'yı kurdu. Ankara'daki tüm doğum günleri ve özel günlere pasta, kurabiye yetiştiriyor.
Kırk işte çalışan bir annenin yaşadığı sıkıntıları yaşamakla beraber, spor disiplini ve pratiğine alışmış, hareketli bir insan olmanın avantajlarını da sonuna kadar kullanıyor.
Hazırlıksız yakalandığı anneliğe hazırlanabilmek için devamlı okuma – araştırma – öğrenme halinde.
Anne olmayı milat kabul ediyor, eşiyle ve oğluyla geçirdiği her anın tadını çıkarmaya çalışıyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız