Çocuk Eğitimi Eğitim

Çocuk eğitimi için doğru olan nedir?

Çocuk eğitimi için doğru olan nedir?

Her anne ve baba, çocuğunun eğitimi için en doğru yolu tercih etmek ister. Bebeklerin eğitiminin ne zaman başlaması gerektiği, bu eğitimi takip eden ek gıdaya geçiş, yürüme çalışmaları, tuvalet eğitimi, iki yaş krizi ve bunlar gibi çok önemli gelişimsel kilometre taşları için kim bilir kaç kaynak araştırılır.

Peki, çocuk eğitimi için doğru olan nedir? Her bebek kendine özel özelliklere sahiptir, normatif özellikler göz önüne alındığında 9. Ay itibari ile bebeklerin eğitimlerini oyun ile birleştirerek keyifli hale getirebilirsiniz. 9 aylık bir bebek size çok küçük görünebilir ama bu dönemde bebekler tahmin edemeyeceğiniz kadar müthiş bir potansiyele sahip. Zihinleri öylesine öğrenmeye açık ve temiz ki onlara sunduğunuz her şey zekalarını biraz daha geliştiriyor. Aslında sadece 9. ay değil 9-48 ay arasındaki dönemin tamamı çocuğunuzun hayatını etkileyecek bir süreci kapsıyor. 9-48 ay arası dönem çocuğunuzun gelişiminde geleceğini etkileyecek katkıları sağlayabileceğiniz oldukça kritik ve bu yüzden doğru zamanda doğru adımlarla ilerlenmesi gereken bir dönem. Çünkü bu dönemde bebeğin sadece bedensel değil duygusal, dil, motor ve zihinsel gelişimi de gerçekleşiyor. Yani bebeğinizin eğitimi için yaşına uygun doğru bilgiyi sunar, yeteneği ve becerilerinin gelişimine ne kadar katkı sağlarsanız zekası da bu durumdan aynı derecede etkileniyor.

Çocukların altı yaşına kadar duygusal ve zihinsel gelişimlerinin büyük bir bölümünü tamamladıkları tahmin ediliyor. İnsan yaşamının en önemli döneminde atılan adımların önemi de haliyle çok büyük. Bebeklerin eğitimi ne kadar erken başlarsa o kadar etkili oluyor. Bunun nedeni ise, çocuğunuz hayata bir yetişkine bağımlı olarak başlıyor. Zaman içerisinde ise çocuğun eğitiminin planlanması ile birlikte bedensel, duygusal ve zihinsel gelişim başlıyor. Bu da çocuğun bir birey olarak hayata atılmasını hızlandırıyor. Bir yetişkine bağlı olmadan birey olarak hayata hazırlanırken, çocuğun gelişiminde gerekli olan yeteneklerin geliştirilmesi, kullanacağı bilgilerin öğretilmesi, çocuğun eğitimine doğru zamanda başlanılması ve doğru desteğin verilmesi ailelerin üzerinde durması gereken konulardan.

Bebeğin gelişimini yakından takip eden aile bireyleri elbette ki bebeklerin eğitim ve gelişimlerinde doğru adımları atmak için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ediyor. 9-48 aylık bebeklerin eğitimi ve gelişimi için hazırlanan Türkiye’nin ilk ve tek interaktif eğitim seti “Adım Adım” da işte tam bu noktada devreye giriyor. Uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanan Adım Adım ile ebeveynler, çocuklarını doğru zamanda doğru bilgiyle buluşturarak onların yaşıtlarından bir adım öne çıkmasına destek oluyor. Aylık bebek gelişimi baz alınarak hazırlanmış her aya özel bir set ile bebeğinin eğitimine gelişimine uygun bir şekilde destek olan ebeveynler, bebeklerinin eğlenerek öğrenmesini sağlarken minik kitap kurtları yetiştiriyorlar. Bebeğinizin eğitimine geç kalmayın! Adım Adım ile sizler de çocuğunuzun gelişimine uygun olarak eğitimine destek olun!

 

Yazan: Tuğçe Erzurumluoğlu

Etiketler

Konuk Yazar

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız