Kategorisiz

Çocuğunuzun Geleceği İçin Kumbara Fonu

Çocuğunuzun Geleceği İçin İş Bankası Kumbara Fonu

Çocuklarımızın geleceği hepimiz için büyük önem taşıyor. Bu sebeple gelirlerimizin bir kısmını biriktirerek gelecek çocuklarımız için kullanacağımız bir miktar paramız olsun isteriz.

Finansal piyasalarda yatırım için bir çok araç bulunuyor. yatırım araçları doğru kullanılmadığında bazen getiriden ziyada götürüye sebep olabiliyor. Yani biriktirmek için ayırdığınız paralar değer kaybına uğrayabiliyor.

Bu sebeple birikimlerinizi her anlamda güvenebileceğiniz bir kuruluşla yapmanız büyük önem taşıyor.

Kumbara Fon, küçüklerin geleceğine yönelik olarak bugünden yatırım yapılmasına imkan sağlayan İş Bankası tarafından sunulan “birikim” amaçlı bir fon.

Fon portföyünün en az %20’si kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına ve en az %20’si hisse senetlerine yatırılır. Portföyün geri kalan kısmı, izahnamede yer alan sermaye piyasası araçlarına herhangi bir sınırlama olmaksızın yatırılır.

Fonların portföy yapılarını, risk düzeylerini ve getirilerini bir arada görebilmek için İş Bankası Aylık Fon Bültenlerinden faydalanmak mümkün.

İş Bankası Kumbara Fonu ile çocuklarınızın geleceği için birikim yapabilirsiniz.

Gülce Erhan

1 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

  • Yalan bu kumbara fonu . 2014de ogluma actirdim aylik surekli aktarma yaptim fonu iyi yonetmedikleri icin zarar etti. Az once bk
    ozdurduk ve yonetemedikleri fondan yonetim ucreti adi altinda 3000 TL gider kestiler bir de yizde 15 stopaj ile bir 3000 TL daha kestiler. Yıllarin birikimi gittiUzak durun. Kumbara fonu çok riskli.Kazanci falan da yok. Yönetemiyorlar.