Alışveriş

Bir Kadın İç Giyim Sorunu: Yanlış Sütyen Seçimi

Kadın iç giyim  denilince akla ilk gelen ürünlerden bir tanesi hiç şüphesiz sütyendir. Göğüslerinizi gün boyu uygun pozisyonda ve doğru açıda tutan sütyen,sarkmalara karşı koruyucu etki gösterir. Doğru sütyen seçimi özellikle iri göğüslü kadınların bel ağrısı şikayetlerini azaltırken vücut yapılarına uygun olmayan ve düşük kaliteli ürünleri kullanan kadınlar farklı sıkıntılar ile karşılaşır.

Eğer yaptığınız tercihin doğru olup olmadığı noktasında tereddütleriniz varsa, bunu anlamanın birkaç yolunu öğrenebilir, Tchibo kadın iç giyim ürünleri arasından yapacağınız konforlu ve kaliteli seçimlerle kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

– Eğer sütyeninizi taktığınız zaman nefesiniz daralıyor, çıkartınca rahat bir soluk alıyorsanız kesinlikle yanlış bir tercih içindesiniz. Ya sütyen kesimi ya da bedeni size uygun değildir ve o sütyenden derhal kurtulmanız gerekir.

– Sütyeninizin cup kısımları göğüslerinize tam otururken sırt bölümü etlerinizi ortaya çıkaracak kadar sıkıyorsa tercihinizin doğru olmadığının göstergesidir. Cup bölümleri sıkıntı yaratmıyor gibi görünse de daha büyük bir beden sütyen seçmeniz en doğrusu olacaktır.

– Sütyeni çıkarttığınızda göğüs, omuz ve sırt kısmınızda kırmızı lekeler görüyorsanız o sütyeni bir kez daha kullanmayın. Zamanla morarmaya varacak bu kızarıklıklar sütyeninizin size uygun kalitede olmadığının işaretidir.

– Sıkı olan askılar sütyeni ve dolayısı ile göğüslerinizi yukarı çekecek, bol olan askılar da göğüslerinizi sarkık bir pozisyona getirecektir. Eğer askılar ideal formu yakalamaktan uzaksa o sütyeni kullanmak sizin için eziyete dönüşecektir.

– Göğüsleriniz kupların dışına taşıyor ve estetik duruşunuzu bozuyorsa yanlış bir tercih yaptığınız anlamına gelir. Göğsünüz ne kuplara tam olarak oturmalı, ne de bolluk ya da darlık hissi yaşatmamalıdır.

– Balenli sütyenler uygun kalitede üretilmedi ise içinde yer alan balen destekleri sizi oldukça rahatsız edecek hatta yaralayabilecektir. Bu tip sütyenlerden uzak durulmalıdır.

– Seçtiğiniz sütyen size gün boyu varlığını hissettiriyorsa bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz.

 

Konuk Yazar

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız