Kadın Kategorisiz Magazin

Annelik mi, Hollywood yıldızlığı mı?

Anne olunca hayatın düpedüz değiştiği bir gerçek. Hepimiz, beklemediğimiz şekilde değişip evriliyoruz ve bu sadece işe gidiyorsanız işten ayrılmak, kilonuzun artması, uykuyu çok sevseniz de uykusuz bir hayata merhaba demek şeklinde gelişmiyor. Anne olduktan hemen sonra, kadınların psikolojileri inanılmaz şekilde değişiyor. Hayatımızda önemli sandığımız ne varsa, yerini yavrularımız alıyor. Onlar için nice şeyden vazgeçiyoruz.

Bazı şöhretli anneler ise, çocuklarına bakmak ve daha fazla zaman ayırmak uğruna direkt kariyerlerinden vazgeçiyor. Birkaçına kulak verelim.

Actress Salma Hayek  and her Daughter Valentina Paloma Pinault are spotted walking around Central Park in New YorkSelma Hayek : Eğer genç anne olduysanız, hala kendinizi kanıtlamak zorundasınızdır.  Ama geç anne olmuşsanız, iş hayatına öncelik vermeyi bırakabilirsiniz. Çocuğuma ayıracağım değerli zamanımı, gişe yapıp yapmayacağını bilmediğim bir filmi çekmeye ayırabilirim. Ama kariyerim yine de iki sene sonra biterse ne olacak?

 

 

Jennifer Garner & Seraphina Visit The Brentwood Country MartJennifer Garner: Bu içinizdeki bir savaştır. “Çalışmam lazım, çalışmam lazım, çalışmam lazım” derken bir yandan da “evde çocuğumla olmalıyım” dersiniz. Ve evdeki çocuk kazanır. Bu iş çocukları uyandırıp doyurarak, okula bırakarak, o esnada diğerini uyutarak, markete gidip diğerini okuldan alarak, yemek pişirerek olur. Ben hem tam zamanlı bir kadın hem de tam zamanlı aktrist gibiyim.

 

 

 

 

 

 

Gwyneth Paltrow and Chris Martin take their children Moses and Apple to school in Los AngelesGwyneth Paltrow: Ben çocuk sahibi olmak için üç senedir kariyerimden uzağım. Çocuklarım olsun istedim. Ve onlarla evimde olmak istedim. Çocuklarım olduğundan beri sinema kariyerim değişti.

 

A makeup-free Uma Thurman takes her newborn baby daughter to the doctor's office in NYCUma Thurman: Çocuk sahibi olmak, tamamen sizin ev içindeki sorumluluklarınız konusunda ne kadar başarılı olduğunuzla alakalı. Oyunculuğu bırakmayı düşündüm ama yaptığım işi çok seviyorum. Bu, hayatımdaki büyük bir ikilem. Bu yüzden bir ayağımı iş dünyasında tutup, yaratıcı ve uyanık olmaya çalışıyorum. Ve bir yandan da çocuklarıma bakıyorum.

 

 Sarah Jessica Parker Takes Her Kids To SchoolSarah Jessica Parker: Yılın büyük çoğunluğunu evde geçiriyorum. Sürekli film çeken biri değilim. Ve insanların bilmesini isterim ki, evde kalan anneler birçoğumuza kıyasla daha fazla çalışıyor sayılır. Evde olmak hiç kolay değil!

 

 

Fulden Ötgür

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Fulden 1978, İstanbul doğumlu. Ocak 2012 doğumlu da bir kızı var. Freelance çevirmenlik yapıyor. Anne olduktan sonra çok büyüdü, büyümeye de devam ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız