Eğitim Ekolojik Yaşam Gündem

Sohbet toplantısı: Anneler çocuklarına ne yedirmeli?

GDOlar hakkındaki gerçekler ve kaygıları konuşuyoruz!

eating-babyGenetiği değiştirilmiş gıda nedir, gerçekten biliyor muyuz? Temiz gıda deyince ne anlıyoruz? Ailemizi ve çocuklarımızı temiz gıdalarla beslemek konusunda ne gibi kaygılarımız var? Ne gibi alternatifler üretiyoruz? Alternatifler üretirken yaşadığımız sıkıntılar neler? Devlet neden bazen bunları destekliyor ve bazen reddediyor? Sosyal toplum kuruşları bu konuda ne tür çalışma yapıyor?

NAH-elma1
Nurcan A. Helicke ve kızı

ABD’deki Skidmore College’de çevre bilimleri bölümünde öğretim üyesi Dr. Nurcan Atalan-Helicke Türkiye’nin farklı şehirlerini dolaşarak değişik sosyo-ekonomik grup ve yaş aralığındaki annelerin GDO’suz hayatla ilgili düşüncelerini araştırıyor. Annelere “çocuğunuza temiz gıda, iyi gıda, helal gıda yedirmek sizin göreviniz” diyen devlet, sivil toplum ve özel sektör karşısında kadınların tutumlarını merak eden Dr. Nurcan Atalan-Helicke genetiği değiştirilmiş gıdalar hakkında etiketleme vb yapısal düzenlemeler olmadan kadınların getirebileceği değişimin sınırlarını tartışmak ve tüm bildiklerini paylaşmak için sizinle buluşuyor!

Alternatif Anne’nin organize ettiği Ankara ve İstanbul’daki sohbet toplantılarında Dr. Nurcan Atalan-Helicke GDO’lar hakkındaki gerçekleri ve kaygılarımızı konuşmak için ücretsiz sohbet toplantılarımıza katılın! Toplantılarımız 20 katılımcı ile sınırlı olduğu için rezervasyon gereklidir. Etkinliğimiz çocuksuzdur.

İstanbul:
21 Temmuz 2015
17:00-19:00
Atölye Lokomotif
Güzelbahçe Sok. No 29/5
Nişantaşı
(Amerikan Hastanesi girişi karşısı)

Ankara:
9 Ağustos 2015
14:00-16:00
Muzipo Ümitköy
Ümit Mah. 2432 Cad. 2502 Sok. No 3/A
Ümitköy

Rezervasyon için adınız, cep telefon numaranız ve katılmak istediğiniz etkinliğin olacağı şehir bilgisini info@alternatifanne.com‘a göndermeniz gerekiyor.

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız