Hobi İş Hayatı Kadın Röportaj Yemek

Ankara’nın en çok aranan pastacısı ile tanışın; Pastaren Butik

Webmasterimiz başka konuda da bizi adeta hayran bırakıyor:

aslı_5Nereden geldi bu pasta yapma aşkı?

Aslında aşk hep vardı, kavuşmak zaman aldı. Çocukluktan beri pastaları hem yapmaya hem yemeye ayrı bir ilgim vardı diyebilirim. Ama işi profesyonelliğe dökmek tamamen oğlumun doğumundan sonra verdiğim bir kararla oldu. Ben hayatım boyunca çok yoğun bir insan oldum. Profesyonel olarak masa tenisi oynadığımdan, yaşıtlarım okuldan çıkıp eve giderken ben idmana giderdim. Bu yüzden her zaman yapmam gereken bir şeyler, yetişmem gereken yerler olurdu, boş zaman nedir pek bilmem. Aktif yaşantım oğlumun doğumuyla yön değiştirdi. Profesyonel sporu tamamen bırakıp tam zamanlı anneliğe geçtim. Ancak birkaç yıldır oğlumun büyümesiyle benim eller yine kaşınmaya başladı.

Öyle boş durabilen, akşam olsun şöyle bir televizyon karşısında ayak uzatayım diyebilen bir tip değilim. Mutlaka bir şeyler yapmalıyım. Yanlış anlaşılmasın televizyon da izlerim, bir sürü dizi takip ederim. Ama sorun şudur ki sadece bunu yapamam. Mutlaka izlerken ellerim bir şeylerle uğraşmalı. Oğlum erken yatan bir çocuk olduğundan onu yatırdıktan sonra ne yapayım derken çıktı bu işler. Önce eğitimleri aldım tabi. Sonra kendi çapımda küçük denemeler yaptım. Baktım oluyor, çevremde beğeniliyor, hadi o zaman dedim.

aslı_1Üstelik çok ama çok zevk alarak yaptığım bir şeyden para kazanıyor olmanın zevkini de alınca duramaz oldum. Artık oğlum yatağa, ben tezgahın başına. Bu noktada eşimin desteğinden de bahsetmeden olmaz. Yetişemediğim her alanda her zaman bana yardımcı kuvvet olarak tam desteğini verdi. Özetle tüm bunlar aynı anda çok şey yapmaktan zevk alan bir insan olduğumdan başladı ve iyi ki de başladı.

Pastalarının tadı Ankara’da kulaktan kulağa dolaşıyor. Bunun sırrı sence ne?

Öncelikle kullandığım malzemeye olan güven. Çünkü tüm müşterilerim bilir ki oğluma yedirmediğim hiçbir pastayı başka bir çocuğa yedirmem. Kullandığım her şey kendi mutfağımda kendi aileme pişirdiğim pastalarda kullandığım, güvendiğim malzemeler. Hiçbir yapay ürün yok. Vanilyasına kadar kendim yaparım. Bu noktada bahsettiğim iç malzemeler. Dış malzeme için tabi ki şeker hamuru kullanmak zorundayım. Onda da piyasadaki en iyi, en bilinen markayla çalışıyorum.

Ayrıca çalıştığım tüm temalarda çocukları can evinden vurmayı bilirim. Çünkü detaylara çok önem veriyorum. Bana akıllardaki temayı söylediklerinde iki üç gün sırf tema çalışırım. O yüzden de siparişleri erken almam bu noktada çok önemsediğim bir konudur. En ince ayrıntısına kadar düşünüp öyle başlarım pastaya. Sanıyorum içinin lezzeti ve doğallığıyla büyükleri, görsellikle küçükleri kendime iyi bağlıyorum. İşin sırrı bu olsa gerek.

Bana göre en iyi reklam ürünün kendisi. Benim bir pastam bir doğum gününe, bir nişana gittiyse orada tadan çoğu kişiyi kazanırım. Haliyle mutfağımdan çıkacak her pastaya ayrı bir özen gösteriyorum.

aslı_3Yeni dönem pastalarıyla eski usul pasta yapımı arasında en büyük fark ne?

Aslında bence yeni dönem pastalar yani butik pastalar bir nevi eskiye dönüş çünkü butik pastanın doğası, doğal ve kaliteli malzemelerle ortaya dolu dolu bir pasta çıkarmak. Eskiden annelerimiz isteseler de farklı malzemelere erişemezlerdi. Haliyle ellerindeki unla şekerle bize pasta yaparlardı. Butik pastaların da özünde bu var. Artık katkı malzemelerine erişim o kadar kolay ki kimse evine soktuğu pastanın içine güvenemiyor. Haliyle butik pastalara bir yönelme var.

Burada söyleyebileceğim tek fark butik pastaların görsel zenginliği. Annelerimizin eski usul pastalarının üzerini hayal gücünün sınırlarını zorlayacak temalarla bir şölene dönüştürüyoruz aslında.

Bize bir pasta tavsiye edecek olsan, hangisini edersin?

Herkesin damak zevki farklı olduğundan aslında net bir şey söylemek zor ama şöyle bir gerçek var ki çikolataya hayır diyebilen çok azdır. Amaç kalabalık bir grubu mutlu etmekse ilk tavsiyem her zaman çikolatalı pastalarımdır.

aslı_8Sana ulaşmak isteyenler nasıl ulaşabilir?

Pastalarıma bakmak isteyenleri instagram hesabıma davet ediyorum: @pastarenbutik

(İnternet sitemiz yolda…)

Siparişler için telefon numaram:

0 532 637 80 98

Pastaren Butik Pasta

Pastalar, cup cakeler için Ankara’da hizmet veriyorum. Ancak kurabiyelerimi tüm Türkiye’ye kargolayabiliyorum.

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız