Kategorisiz Sergi

Ahmet Müderrisoğlu, “Kurt Duruşu / Kurt Bakışı” heykel ve resim sergisi

ahmetmuderrisoglu112 Nisan 1950 doğumlu ve iki çocuk babası, bir de torun dedesi, Ankaralı ressam ve heykeltıraş Ahmet Müderrisoğlu, çocukluğumdan beri takıntılı olduğum, hatta evimin duvarını da süsleyen kurtlarına yenilerini eklemiş. Galeri Selvin’in sergi duyurusunu aynen kopyalıyorum:

“Ahmet Müderrisoğlu’nun kurtları, kışkırtıcı siluetlerine, inatçı sorgulamalarına bir boyut daha açıyor. Bu kurtlar, çatallanan hikayeleriyle ifade ediyor gururlu duruşlarını…

 

Müderrisoğlu’nun figüral kurtları, nicedir bizi ataletin tek kişilik gettosuna hapseden “gösteri toplumu”na muhalefet ediyor. Tuvallerde, duvarlarda, baskılarda hayat buldular, heykelleştiler, şehre indiler. Kökenleri, Müderrisoğlu’nun elinin tek hareketiyle kağıda çizdiği figürlerdi. Hepsi o hareketten doğdu. Şimdi de, aynı elin tek hareketle büktüğü çatallardan oluşan birer “figürin” olarak duruyorlar karşımızda. İronik, yaramaz, sorgulayıcı duruşları, şimdi hem vücutlarıyla, hem gölgeleriyle oynayan ışığın diliyle hepimize çatallanan hikayeler anlatıyor. Dinleyin onları. Çünkü bilgiyi neşelendiriyorlar!”

 

ahmetmuderrisoglu3 ahmetmuderrisoglu28 Ocak’ta başlayan sergi, 31 Ocak tarihine dek devam edecek. Özellikle şimdiye dek Ahmet Müderrisoğlu’nun eserleriyle tanışma fırsatı bulamamışlara mutlaka sergiyi ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.

 

Sergi bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Sanatçının sitesi: http:// ahmetmuderrisoglu.com

Galeri Selvin: http://galeriselvin.com

Fulden Ötgür

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Fulden 1978, İstanbul doğumlu. Ocak 2012 doğumlu da bir kızı var. Freelance çevirmenlik yapıyor. Anne olduktan sonra çok büyüdü, büyümeye de devam ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız