Yazar kadromuza katılın!

katilin

Görev tanımı

  • Alternatif Anne manifestosunu kendine yakın gören annelerin sitemize fikren katkıda bulunmaları bizleri mutlu etmekte ve beslemektedir.
  • Daimi site yazarı olmak, anasayfada ismen bulunmak ve A.A. ekibine katılmak isteyenlerin ise ayda en az bir adet akıcı, özgün ve özenli yazı üretmesi beklenir.
  • Alternatif Anne bağımsız yayın yapan bir internet portalıdır. Kadrosu gönüllülük prensibiyle çalışmaktadır. 

Nasıl Başvuracağım?

Yazarlık pozisyonuna başvurmak için, lütfen kısa bir biyografinizi, fotoğrafınızı (JPG, GIF, PNG, BMP) ve iki örnek yazınızı info@alternatifanne.com email adresine iletiniz. Tüm başvurular özenle değerlendirilecektir. Alternatif Anne’nin başvuruları kabul etmeme hakkı saklıdır.

Sık Sorulan Sorular

Alternatif Anne’de yazmak bana ne gibi fayda sağlar?
Alternatif Anne, tüm yazarların birbirleriyle sürekli bir iletişim içinde olduğu, esnek ve yapıcı bir çalışma ortamıdır.

  • Alternatif Anne, yazarlarının ilgi alanı içindeki çalışmalarına tanıtım anlamında destek olmaktadır. Yazarların bloglarının ya da çalışmalarının tanıtımı yapılmaktadır.
  • Alternatif Anne, yazarlığını geliştirmek isteyenler için bir okul niteliği taşımaktadır.
  • Kariyer olanağı amacıyla yönetim ekibine katılanlara iş referansı da verilmektedir.
  • Sürekli artan yüksek okur sayısı ve kaliteli okur profiliyle Alternatif Anne, yazar ve uzmanları için reklam ve prestij olmaktadır.
  • Alternatif Anne’de bulunmak, kadınlarımızın uyanışını sağlama görevine ortak olmak, hayır işi yapmak anlamına gelmektedir.
  • Uzmanlar Alternatif Anne’ye katkıda bulunurken gündemi bilimsel güncellemeleri yakından takip etme ve annelerin nabzını yoklama şansını bulurlar.

Alternatif Anne’de yayınlanan yazıların telifi kime aittir?

Alternatif Anne’de bir isim adı altında yayınlanan yazıların telifi yazarlarına aittir. Diğer her türlü yazı ve içeriğin telifi Alternatif Anne’ye aittir. Alternatif Anne, bünyesinde yayınlanmış yazıları sonradan istediği mecralarda tamamen veya kısmen, kaynak göstererek kullanma hakkında sahiptir.

Önceden başka mecralarda yayınlanmış yazılarımı Alternatif Anne’de yayınlayabilir miyim?

Alternatif Anne’nin özgünlüğünü ve güncelliğini korumak açısından önceden başka mecralarda yayınlanmış yazıları yayınlayamıyoruz.

Alternatif  Anne’de yayınlanması amacıyla gönderdiğim yazılarımı başka mecralarda kullanılabilir miyim?

Yazarlar Alternatif Anne’de yayınladıkları yazıları başka mecralarda yayınlamak istiyorsa, AA’da yayınlandığı tarihten itibaren 1 hafta beklemeyi taahhüt eder. Yazar, Alternatif Anne’deki yazısının sadece ilk paragrafını kullanıp Alternatif Anne websitesine link verebilir.

Yazarlık koşullarını sağlayabileceğimden emin değilim. Başka seçenekler var mı?

Yazarlık koşullarını sağlayamayacağınızı düşünüyor, ancak yine de Alternatif Anne’ye yazı göndermek istiyorsanız, konuk yazarlık seçeneği de sizin için uygun olabilir. Bu durumda yazılarınızın altında yine isminiz görünmekle beraber adınız  yazarlar listesinde yer almaz.

Bu iki seçenek hakkında bilgi almak için lütfen info@alternatifanne.com email adresinden iletişime geçiniz.