Tatil

Var mı “çocuk dostu personel” arayan?

Soru sorduğunuzda cevap alamadığınız, zaman doldurma peşinde koşan bir personele çocuğunuzu emanet eder misiniz?

Bütün yılın yükünü, planlanan tatillerde atmaya çalışan bizler, otel konsepti ararken, çoluk-çocuk sahibiysek çocuk dostu otellere bakmadan geçemiyoruz. Çoğumuz için ilk öncelik bile diyebiliriz.

Çocuklu tatili kabustan, mutluluğa dönüştüren çocuk dostu oteller yeni yüzyılın tatil trendi olmuş durumda.

Nedir çocuk dostu otel?

Kısaca bütün ayrıntılarını çocuklara göre dizayn etmiş, öncelik olarak çocuk konforunu dikkate alan işletmeler demek yanlış olmaz sanırım. Bazıları öyle abartılı hale getiriyor ki pes bile dedirtebiliyor.

Çocuk dostu otellerde ;

Çocuklara özel yemek alanı, çocuklara özel tuvalet, çocukların damak tadına göre hazırlanmış yiyecekler, çocuk havuzu ve kaydırakları, “mini club” lar, gün boyu çocuklara özel aktiviteler gibi bir çok seçenek mevcut.

Son yıllarda artan talep üzerine bir çok otel” çocuk dostu otel” statüsüne geçmiş durumda.

Aileler için kurtarıcı nitelikte olan bu tatil rotası, hep birlikte keyifli ve huzurlu bir dinlenme sağlıyor .

Tatilde oraya buraya koşturmadan, nefes alarak, çocuğunuzun da eğlenmesini sağlayarak, tam bir deşarj sağlayabildiğiniz bu tip otellerde, gözden kaçırılmaması gereken en önemli şey çocuk dostu otellerin “ çocuk dostu personel “ barındırıp barındırmaması .

Çocuk dostu personellerin, bu işin eğitimini almış, iletişim becerisi yüksek, çocuk dilinden anlayan, anlayışlı, sabırlı, pratik, çözüm odaklı, hijyene önem veren, dikkati yüksek personeller olmaları gerekiyor. Çocuk bu, ne zaman ne yapacağı belli olmuyor..

Soru sorduğunuzda cevap alamadığınız, hiçbir şekilde iletişime geçemediğiniz, tabiri caizse zaman doldurma peşinde koşan, hijyenik kuralları es geçen bir personele ne siz çocuğunuzu emanet edebilirsiniz, ne de tatilinizden mutlu dönebilirsiniz.

Çocuk odaklı eğlence anlayışı da önemli elbette.  Üstünkörü yapılan aktivasyonlar, çocuklarınızın tatile bakış açısını ve seyahat keyfini oldukça önemli oranda etkiliyor.

Çocuklarla çalışan insanların yüksek enerjili, eğlenceli  ve güler yüzlü olması da gerekiyor. Çünkü en kolay hissedebilen varlıklar olan çocuklarımıza, pozitif enerji de negatif enerji de çok  çabuk geçiyor.

Bir sonraki seyahatinizi planlarken çocuk dostu otelleri tercih edecekseniz, otelden çıkış gününüzde gerekli yerlere memnuniyet, şikayet ve önerilerinizi de bildirmeyi unutmayın. Emin olun, görüşleriniz otel yönetimi tarafından dikkate alınacaktır.

Sakın “Zaten 3 -5 gün, sıkayım dişimi” diye düşünmeyin. Çocuklarınızla en özel anlarınızın, hatıralarınızda güzel bir yer edinmesini istiyorsanız, “ çocuk dostu personel” lerin çoğalması için bir adım da siz atın.

Ayşegül Uysal

Ayşegül Uysal

1982 Giresun doğumlu. İşetme mezunu, tipik bir Karadeniz kadını. Çocuklarının olacağını öğrendikten sonra tam bir ar-ge elemanına dönüşüp, araştırma-uygulama-sonuçlandırma üçgeniyle boğuşmaya başlayan, çocuklar için "daha iyisi ne olabilir" e takık, üretmeyi, yazmayı, okumayı, yeni yerler ve yeni insanlar görmeyi seven, deli-dolu , çalışan bir anne. En hassas konu çocuklar... STK faaliyetleri içerisinde... 3 çocuklu bir hayatın dezavantajlarını avantaja dönüştürmeye çalışmakla meşgul.
Çocuklarına bırakabileceği her ne varsa onun peşinden koşturmaya hazır. Hayatımı çocuklardan önce ve sonra diye ayırsam, onların var olduğu kısımda yeniden doğduğum aşikar..

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

*

En Popüler İçerikler

Alternatif Yazarlar

Gülüş Türkmen
Gülüş Türkmen
Aslı Demirörs Ağtaş
Aslı Demirörs Ağtaş
Gözde Erserçe Özateşler
Gözde Erserçe Özateşler
Deniz Sütlü Özgül
Deniz Sütlü Özgül
Ayşegül Uysal
Ayşegül Uysal
Özdemir Hiçdurmaz
Özdemir Hiçdurmaz
Özge Çakıcı Songür
Özge Çakıcı Songür
Meftun Kocakaya
Meftun Kocakaya
Tuba Tayfun Kayalarlı
Tuba Tayfun Kayalarlı
Zeynep Domaniç
Zeynep Domaniç
Tümünü Gör

Güvenilir Uzmanlar

Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Psk. R. Berin Tuncel
Psk. R. Berin Tuncel
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm.Ped. Belgin Temur
Uzm.Ped. Belgin Temur
Funda Kale Yıldırım
Funda Kale Yıldırım
Tümünü Gör