Beslenme Kategorisiz

Sincaplar haklı!

Sizin için denedik: fındığın pekmezli hali. Üstelik organik. Ailece parmaklarınızı yalayacaksınız!

squirrel-528067_640Sincaplar haklı! Fındık gerçekten çok lezzetli ve doğal bir besin. Fındık sever misiniz? Peki ya pekmez? O zaman size ailece bayılacağınız bir kahvaltılıkla tanıştırmak istiyoruz! Biz üç aile olarak bunu denedik ve ne diyelim, gerçekten harika!

Grünn Pekmezli Fındıklı Kremayı uzun süredir organik pazarlardan biliyoruz. Ama belki siz organik pazara gitmemiş olabilirsiniz ya da organik ürünlerinin bütçenize göre uygun olmadığını düşünebilirsiniz. O zaman haberi bizden alın! Size söz veriyoruz, Grünn Pekmezli Fındıklı Krema aldığınıza pişman olmayacaksınız. Biraz reklam metin yazarlığı gibi oldu şimdi, ama hakikaten çok beğendik! Çünkü biz üç aile olarak denedik ve çok sevdik.

Başta hoşumuza giden nokta, çocukların sağlıklı kahvaltı etmelerine odaklanan bir firma olmasıydı. Ancak denedikçe fark ettik ki, çocuklarımızdan çok babalarımız kahvaltı sofralarında Grünn Pekmezli Fındıklı Krema’yı arıyormuş! Tatlı seven ama çikolatalı fındık kreması almak istemeyen her aile için bu ürün vazgeçilmez bir kahvaltılık çeşidi olacak.

Peki, organik dedik. Grünn Pekmezli Fındıklı Krema’nın nerede ve nasıl üretildiğini de merak ettik tabi ki. Grünn Pekmezli Fındıklı Krema Naturka Organik Gıda firmasının Ordu’daki işletme tesisinde üretiliyor. Organik tarım esaslarına göre üretilen klasik ürünlerden farklı olarak özellikle çocukların sabah kahvaltısında kullanmak isteyecekleri ürünlere yoğunlaşmış bir firma olması tabi ki hemen dikkatimizi çekti. Grünn Pekmezli Fındıklı Krema ürünüyle firma, çocukların kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan fındık kreması ve enerji kaynağı olan pekmezi hem organik olması hem de yeni bir kullanım alanı oluşturmaya başardı.

İçeriğe baktığımızda da mutlu olduk açıkçası. Pekmezli Fındıklı Kremanın içeriğini yarısından biraz fazlası organik üzüm pekmezi (%56) ve bol organik fındıktan (%41) oluşuyor. İçerdiği soya lesitini ve pektin ise GDO olmayan hammaddelerdir. Organik üzüm pekmezi Ege’den, organik fındıklar ise Karadeniz bölgesinden geliyor.

Tıpkı çikolatalı fındık kremaları gibi kolayca ekmek üzerine sürebilirsiniz. Ancak diğer fındık kremalarından iki farkı var. Birincisi, pekmez içerdiği için şeker ilavesine gerek duymuyor. İkincisi, fındık oranı çok daha fazla. Biliyorsunuz, fındık kremaları genelde %3 ile 15 arasında fındık içeriyor. Grünn Pekmezli Fındıklı Kremanın fındık oranı ise %41’dir. İçerdiği yağ ise fındığın kendi yağıdır. Dolayısıyla mineral içeriği diğer kremalarla karşılaştırıldığında, kalsiyum, magnezyum, demir ve bakır açısından daha zengindir. Çok olumlu karşıladığımız başka bir nokta zaten bu. Firmanın besin değerleri çalışması yapmış olması, hatta sonuçları internet sitesinde yayınlaması, ülkemizde maalesef hala nadiren bulabildiğimiz ama çok da önemli bir ayrıntı.

Grünn Pekmezli Fındıklı Krema‘nın çocukların sağlıklı kahvaltı yapmalarına odaklanmış organik üretim yapan bir firmanın olduğu hakikaten her halinden belli. Fiyat ilk başta yüksek gelebilir, ama hem ailenizin sağlığı hem de güzel bir kahvaltı yapacağınızı düşünürseniz, buna gerçekten değdiğini anlayacaksınız.

Grünn Pekmezli Fındıklı Krema’yı birçok şehirde ya da online satış sitelerinde bulabilirsiniz.

Alternatif Anne

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

*

En Popüler İçerikler

Alternatif Yazarlar

Gülüş Türkmen
Gülüş Türkmen
Aslı Demirörs Ağtaş
Aslı Demirörs Ağtaş
Gözde Erserçe Özateşler
Gözde Erserçe Özateşler
Deniz Sütlü Özgül
Deniz Sütlü Özgül
Ayşegül Uysal
Ayşegül Uysal
Özdemir Hiçdurmaz
Özdemir Hiçdurmaz
Özge Çakıcı Songür
Özge Çakıcı Songür
Meftun Kocakaya
Meftun Kocakaya
Tuba Tayfun Kayalarlı
Tuba Tayfun Kayalarlı
Zeynep Domaniç
Zeynep Domaniç
Tümünü Gör

Güvenilir Uzmanlar

Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Psk. R. Berin Tuncel
Psk. R. Berin Tuncel
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm.Ped. Belgin Temur
Uzm.Ped. Belgin Temur
Funda Kale Yıldırım
Funda Kale Yıldırım
Tümünü Gör