Reklam

2010’da Gülüş Türkmen tarafından kurulan, uzmanların ve blogger annelerin yazıp yönettiği “Alternatif Anne”nin mottosu, “Annelik Tarzınız Yaşam Tarzınızdır”.

Ne bir anne-bebek sitesi, ne klasik bir kadın sitesi. “Önce Kadınız!” başlıklı bölümü ile anneye bir birey olarak kendini unutmaması gerektiğini hatırlatırken, “Büyüyen Anne” bölümünde çocuk eğitiminden değil, anne-baba eğitiminden bahsediyor. Mesaj açık: Anne ışığını kaybetmeyecek ki, çocuğu da onun istediği gibi huzurlu ve keyifli olsun!

Yazar ve uzmanlardan oluşan kırk kişilik kadro birbirinden çok farklı kişiliklerden oluşuyor. Ama annelik söz konusu olduğunda hepsi hemfikir: “Her şey çocuklar için” yaklaşımından olduğu kadar “saldım çayıra”cılıktan da uzak durmalı… Anneleri çocuklarına karşı davranış tarzlarını sorgulamaya, farklı yaklaşımları objektif değerlendirmeye, gerektiğinde değişmek için emek vermeye davet ediyor Alternatif Anne. Sağlıklı bir yeni neslin garantisinin bilinçli, huzurlu anneler (ve aileler) olduğunu savunuyor.

Farklı yaklaşımlarla gündem eleştirilerinden güzellik tüyolarına, kadın haklarından çocukla gidilebilecek mekânlara, hamilelikten ekolojiye dek birçok konuya el atan Alternatif Anne, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere farklı illerde anne-babalara yönelik eğitim seminerleri de düzenlemekte.

Alternatif Anne olarak yayın politikamıza uygun olan firma/ürün/hizmet reklamları yayınlanmaktadır.

Sitemizde banner, görsel, içerik v.b. tanıtımların yer almasını istiyorsanız lütfen teklif dosyamızı isteyiniz.