Çocuk Fuar Hediyeli Yazı

Minik sanatçılar, bu kutu tam size göre! (PAKOLİNO KIDEX’TE ALTERNATİF ANNE ETKİNLİK STANDINDA!)

10799393_10152848703773970_1336313538_nÇok farklı ve sıra dışı içerikli bir faaliyet kutusunu denemek ister misiniz? O zaman Pakolino’nun Kasım sayısını deneyiniz deriz. Çünkü bu kutu bizi oldukça şaşırttı. Tabi ki iyi anlamda!

Üç anne toplam 4 çocuk Pakolino Kasım ayı kutusunu denedik. Aramızda oldukça deneyimli faaliyet kutusu yapan çocuk bulunuyordu. Çocuklarımızdan biri okuldaki faaliyet yoğunluğundan dolayı artık evde elini boya ve kağıda sürmek istemeyen bir ufaklıktı. En heyecanlı nokta ise çocuklarımızın hepsinin erkek olmasıydı. Biliyorsunuz, erkekler bu tip faaliyetlerden çabuk sıkılıyor. Bizce oldukça zor bir test ekibini oluşturmuştuk. Hakikaten farklı içerikle diğer faaliyet kutularından kendini ayıran Pakolino’nun Modern Sanat kutusunu çocuklarımız nasıl bulacaktı? Konu acaba biraz çok mu iddialıydı?

Pakolino’yu neden farklı bulduk? Önce bununla başlayalım. İçerik olarak hiç beklemediğimiz faaliyetler sundu! İlk faaliyetimiz ressam PhotoGrid_1415774814057Piet Mondrian gibi resim yapmaktı. Tıpkı usta ressamların kullandıkları üç ayaklı mini şövalesi ve gerçek tuval kutudan çıkınca az şaşırmadık! Tabi ki fırça ve guaj boyaları da vardı. Onlar en küçük yaş grubun annelerini biraz endişelendirebilir, ancak etrafa bulaşan boyanın kurumasını beklemezseniz ılık suyla kolayca çıkarlar. Bunu da belirtelim. Çocuklarımız büyük bir keyifli bizim de çok ilginç bulduğumuz geometrik tablolar yaptı. Tabi ki hazırlık aşamasında azcık yardım etmek zorunda kaldık. Ama olsun, ortaya çıkan eserler şüphesiz ki artık salonlarımızın duvarlarında yerini bulacak!

10716277_10152591626339773_1119964295_nBiraz daha el becerikliliği gerektiren başka bir faaliyet denge dönencesiydi. Lego sevenlerden bu faaliyet tam puan aldı. Hem ekteki broşürde anlatılan adımları takip etmek hem de ilerideki aşamada hayal gücünü kullanmak herkesin çok hoşuna gitti.

Üçüncü ana faaliyeti olan yapboz özellikle küçük çocukların çok zevkle yaptıkları bir faaliyet oldu. Söz konusu çıkartmalar yapıştırmak olunca çocuklarımızı tutmak mümkün değildi! Dördü öyle bir keyifle toplam 16 yapbozun ahşap küplerine çıkartmaları yerleştirdiler ki uzun süre kullanabilecekleri yapbozları ortaya çıktı.      10754923_10152848703683970_1179404581_n

Bu üç ana faaliyetin yanı sıra minik faaliyetler ve aktivite fikirleri Pakolino kutusunu zenginleştiriyor. Kasım sayısı kutusu içeriği üstelik iki kardeşin iş birliğinde yapılabilecek faaliyetlerdi. Denge dönencesi ve yapboz rahatlıkla ortaklaşa yapılabilen faaliyetler. Resim de iki kişilik çalışma için uygundu çünkü kutuda iki tuval var!

PhotoGrid_1415775004407Çok güzel ve ilgi çekici aktivitelerin yapması bayağı uzun sürmesi hem bir avantaj hem de dezavantaj. Faaliyetleri birkaç güne yaymanızı tavsiye ederiz. Bunu da planlı bir şekilde yaparsanız, çocuğunuz inanılmaz keyifli vakit geçirecektir. Çünkü örneğin denge dönencesinin parçaları önceden boyanması ön görülüyor. Yani boyama yapıp faaliyeti devam edebilmek için birkaç saat beklemek gerek.

Resim faaliyeti için lazım olan makas ve küplerin yapımına yardımcı olan minik bir yapıştırıcı da kutunun içinden çıksaydı mükemmel olurdu. Ancak bu bile Pakolino’ya olan hayranlığımızı azaltmadı. Pakolino faaliyet kutusunu kalite ve tema açısından gerçekten çok iyi bulduk. İçinden çıkan malzemeler çok kaliteli ve ortaya çıkan eserler de ona göre dayanıklı ve uzun süreli kullanıma uygun.

Pakolino Kasım ayı faaliyet kutusunu kazanmak isterseniz:

1 – Facebook sayfamızdaki bu paylaşımını beğenip paylaşın
2 – Yorum kısmında bir faaliyet kutusundan neler beklediğinizi ve/veya içermesi istediğiniz konuyu yorum kısmında yazın.

Son katılım 14 Kasım 2014, 23:59. 1 Kutunun çekilişi yapılacaktır.

 

Not: Kasım kutuların içinde Faber Stick yapıştırıcı da bulunuyormuş. “Test ekibimize” gönderilen kutular ilk hazırlanan kutular olmuş ve onlarda maalesef unutulmuş. Pakolino’dan gelen açıklama için teşekkür ederiz.

Alternatif Anne

6 Yorum Var

Yorum yapmak için tıklayınız

  • oğlumun en sevdiği aktiviteler denemek isterdik rahatsızlığından ötürü genelde hep evdeyiz bu çalışmalar bizim için çok önemli

  • Kızımın aylardır istediği şey bir ressam gibi gerçek resim yapmaktı ve şu an bu küçük tualleri görünce çok şaşırdım ve inanılmaz begendim. .

  • Merhaba,
    Daha önceden Bardabas ‘ı bir ay denedik. Tam üye olacaktım ki karşıma Pakolino çıktı. Özellikle ikisini de deneyen var mı? Bu konuda görüş bildirirseniz çok sevinirim.
    Sevgiler