Alışveriş İş Hayatı Kategorisiz Röportaj

Bebeğinizle birlikte büyüyen ürünler

Bu ürünler hem ödüllü hem de bebeğinizle birlikte büyüyor!

Minene-630x315

2 genç anne iki yıldır Minene Turkey firmasının faaliyetlerini yürütüyor. Sayelerinde biz çok ödüllü ürünlerle tanıştık. Bebeğinizle birlikte büyüyen ürünü bile var! Sizin için Minene Turkey ile görüştük:

 • Sektörde farklı konseptte çok sayıda bebek mağazası faaliyet gösteriyor. Sizi rakiplerinizden ayıran ne?

Minene markası özel tasarımlı, pratik kullanıma uygun kaliteli ürünleriyle pazarda farklı bir yere sahip olmuştur. Tüm ürünlerimizi tasarlayan ekibimiz annelerden oluşuyor. Kendilerinin ve bebeklerinin günlük ihtiyaçlarından yola çıkarak ürünlerimizi tasarlıyorlar.

 • Minene Turkey’in hikayesini bize anlatır mısınız?

Minene anneliğe adımını yeni atan ve bebeklerine ürün arayışı sırasında tasarımlı ürünlerin eksikliğini fark eden 3 genç anne tarafından 2005 yılında kurulmuştur. Minene markasını bizde 2 genç anne olarak İngiltere seyahatimizde tanıdık ve ürünlerini çok beğenerek firmayla iletişime geçerek 2013 senesinde Türkiye distribütörlüğünü aldık.

 • Çok iyi düşünülmüş ürünleriniz var. Örneğin, yeni doğan kutusu ve 3’ü 1 arada oyun minderi. Onları bize anlatır mısınız?

3 ü 1 arada oyun minderi; Bebeğin doğduğu pr_01_26_minandan itibaren kolaylıkla kullanabileceği bir ürün. Minder üzerindeki fermuarlar sayesinde 3 farklı şekle kolaylıkla dönüşebiliyor. Bebeğinizin ilk aylarında yumuşak ve güvenli bir oyun yatağı, daha sonra emekleme döneminde açılabilen oyun minderi ve 3 yaşından sonra minik bir koltuğa dönüşebiliyor. Bizler de bebeklerin alınan ürünleri ne kadar kısa sürede tükettiğinin bilincindeyiz. Minene oyun minderi bu soruna bir çözüm buluyor ve minderiniz bebeğinizle birlikte büyüyerek farklı şekillere girerek onun ihtiyacını karşılıyor.

Sevdiklerimize hediye alırken en çok aslında hediyenin paketi ilgimizi çeker. Minene bebek tulumları; aksesuarlarını farklı tasarımlı kutularla sizlere sunuyor. Ayrıca bazı ürünlerin kutularını da zevkle kullanmanızı sağlıyor. Mesela resim çerçeveli hediye kutusuna bebeğinizin fotoğrafını koyarak zevkle çerçeve olarak kullanabilirsiniz.

 • En popüler 3 ürününüz nelerdir?

En popüler 3 ürünümüz puset matları ile emniyet kemerleri, muslin bezler ve puset günesliğidir.

 • İşinizi kurmadan önce neler yapıyordunuz, biraz geçmişinizden bahseder misiniz?

Her ikimiz de ticaretin farklı dallarıyla ilgileniyorduk. 3 sene evvel anneliğe adım atınca ticareti sevdiğimiz ve ilgimizi çeken ürünlerle birleştirdik.

 • Kurduğunuz işle dünyayı değiştirmeyi amaçladınız mı? Eğer öyleyse hedeflediğiniz değişim neydi?

pr_01_346_minÖncelikle markamızı biz de genç anneler olarak çok seviyoruz. Her ürünün ayrı bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Annelerin yoğun hayatlarında bebekleri ve kendileri için kullandıkları ürünlerin onların hayatlarını kolaylaştırması gerektiğine inanıyoruz. Bebeğiniz uyurken pusetinizin üstüne atacağınız örtü ya uçuyor ve sevimsiz bir şekilde onu tutturmaya çalışıyoruz ya da bebeğimizin hava alıp almadığını sürekli kontrol ediyoruz. Mesela Minene puset örtüsü özel kumaşı sayesinde UV ışınlarından bebeğinizi korur ve minik tüllü penceresinden sizin onu görmenizi sağlarken sineklerin, güneşin onu uyurken rahatsız etmesini engeller.

 • Günde kaç saat çalışıyorsunuz? İş ve özel hayat dengesini nasıl sağlıyorsunuz?

Minene ürünlerini tanıtmak ve annelerle buluşturmak için ikimiz de yaklaşık günde 5-6 saatimizi bu işe ayırıyoruz. Şirketimizi kurarken her ikimizin de öğleden sonralarımızı çocuklarımızla geçirmemize fırsat verecek şekilde çalışmayı planladık.

 • Şu anda neler yapıyorsunuz, Minene Turkey markası nerede?

Minene Türkiye öncelikle internet sayfamızda satışımıza devam ediyoruz. Ayrıca annelerimiz çok sevilen Karamela ve Joker mağazalarında da çeşitli ürünlerimizi bulabilirler.

 • Bebeklere zararsız olması açısından üretimde ne tür önlemler alınıyor?

Her ürün tasarım sonrası belirli testlerden geçiyor. Tüm standartlara uygun olarak üretiliyor. Tüm ürünlerimizde %100 pamuk kullanıyoruz ve bebeklere tehlikeli olabilecek maddelerden kesinlikle uzak duruyoruz.

 • Minene çok ödül alan bir marka. Bu ödüller nelerdir?

Minene yurt dışında bir çok farklıpr_01_424_min ürünüyle çeşitli ödüller almıştır. Bunlar puset güneşliği, sandalye yükseltici, yatak kenarlık koruyucu gibi ürünlerle “practical parenting & pregnancy” ödülü. 3 ü 1 arada minderi, anne bebek çantaları ve saklama kutularıyla 3 sene üst üste “Junior Design Awards” ödüllerini ve ayrıca “Preschool Awards 2012 Gold” ödülünü almıştır.

 • Annelere bebek ürünleri konusunda tavsiyelerinizi alabilir miyiz?

Anneler bebekleri için hep en iyisini isterler. Bunun içinde kullandıkları ürünlere dikkat etsinler, bebeğimizin güvenliği, rahatı ve mutluluğu bizim elimizde.

 

Alternatif Anne

Alternatif Anne

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

*

En Popüler İçerikler

Alternatif Yazarlar

Gülüş Türkmen
Gülüş Türkmen
Aslı Demirörs Ağtaş
Aslı Demirörs Ağtaş
Gözde Erserçe Özateşler
Gözde Erserçe Özateşler
Deniz Sütlü Özgül
Deniz Sütlü Özgül
Ayşegül Uysal
Ayşegül Uysal
Özdemir Hiçdurmaz
Özdemir Hiçdurmaz
Özge Çakıcı Songür
Özge Çakıcı Songür
Meftun Kocakaya
Meftun Kocakaya
Tuba Tayfun Kayalarlı
Tuba Tayfun Kayalarlı
Zeynep Domaniç
Zeynep Domaniç
Tümünü Gör

Güvenilir Uzmanlar

Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm. Dyt. Orçun Kürüm
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm Dr. Defne Eraslan
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Uzm. Psk. Aylin Karabağ Sılığ
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Eğt. Uzm. Dr. Elif Kalkan
Psk. R. Berin Tuncel
Psk. R. Berin Tuncel
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Psk. Elçin Gündoğdu Aktürk
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm. Klinik Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm.Ped. Belgin Temur
Uzm.Ped. Belgin Temur
Funda Kale Yıldırım
Funda Kale Yıldırım
Tümünü Gör