Form

Fitanne’den sizlere küçük bir sınav

BQuiz_buttonu kadar süredir nasıl egzersiz yapalım, nasıl sağlıklı kalalım diye yazıyorum çiziyorum. Bir baktım ki kocaman bir arşiv olmuş yazdıklarım. Sabah biraz karıştırdım ne var ne yok eskiden yazdıklarımın arasında diye. Derken aklıma bir cinlik geldi: Size yazdıklarımdan sınav yapma zamanı geldi! Bakalım sizde ne kadar iz bırakmışım… Buyrun bakalım sorulara:

SORU 1: Günde almamız gereken maksimum şeker miktarı nedir? Bir örnek verin.

CEVAP 1:  30 gr. 1 elma yerseniz 24 gr şeker alıyorsunuz. Kahvenize 1 küp şeker atarsanız 4 gr alıyorsunuz. Günlük şeker ihtiyacınız işte sadece bu kadar!

http://www.fitanne.com/30gr-seker/

SORU 2: Koşarken kalça kaslarınızın daha iyi çalışması için nasıl bir şekilde basmaya dikkat etmeliyiz?

CEVAP 2: Koşarken topuklar yere daha evvel inmeli. Bu kalçanızı daha çok çalıştıracaktır!

http://www.fitanne.com/kalcalari-calistirmanin-yollari/

SORU 3: İster yüzme olsun, ister yürüyüş olsun; vücudunuz kaçıncı dakikadan sonra yağ yakmaya başlar?

CEVAP 3: 20. dakikadan sonrası önemli! Asıl ondan sonra vücut yağ yakmaya başıyor. Dolasıyısla ne spor yaparsanız yapın minimum 30 dakika çalışın!

http://www.fitanne.com/20-dakika-kurali/

SORU 4: Osteoporoza karşı alabileceğiniz günlük takviye?

CEVAP 4:  Tabii ki Kalsiyum. Ama kalsiyum yetmiyor. Makul seviyede magnezyum ve  D Vitamin ile desteklenmesi gerekiyor. Bu desteklerin de içinde bulunduğu tablet : Osteocare!

http://www.fitanne.com/vitamin-dosyasi/

SORU 5: Selülite karşı besinler sayabilir misiniz?

CEVAP 5: -Yumurta- Karnıbahar- Yer fıstığı- Portakal- Greyfurt- Çilek, yaban mersini, böğürtlen, ahududu -Zeytinyağı ve kanola yağı

http://www.fitanne.com/selulitle-savasimizdaki-muttefikler/

Etiketler

Şeniz Tarımcan

2008 yılında doğan Melis Schmiede isimli bir kızı var. En çok kızını, sonra da okumayı ve öğrenmeyi seviyor; insan doğasını anlamasına yardımcı olacak kitapları tercih ediyor.

2009'dan beri yazdığı www.fitanne.com blogunda annelikle spor ve sağlıklı beslenmeyi pararlel götürmemiz gerektiğimizi yazan yazıların dışında içinden geçtiği çetrefilli İstanbul hayatına, çalışan bir bekar anne olmanın dayanılmaz hafifliğine de atıflarda bulunmaya devam ediyor. Kendisi modern bir feminist. Kadının güç ve narinliği içinde beraber var edebilen kimyasına hayran.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız