Gezi Kadın

Çocukla tatil yapılır mı?

Beach with smiling sunBelki başlık size biraz garip gelecek ama biri 5 aylık diğeri 5 yaşında iki çocukla tatilden, daha doğrusu deniz kenarından, yeni dönmüş biri olarak soruyorum size ‘Çocukla tatil yapılır mı?’.

Tatil dediğin nedir ki?

 

Bence bu ‘tatil’ anlayışınızın ne olduğuna göre değişir. Eğer tatil anlayışınız sabah 7’de gözlerinizi açıp harala gürele kahvaltı yapıp, deniz kenarına gidip, çocuk havuzunun demir başı olmak, akşam da çocuklarla beraber 9’da sızmaksa, pek tabii çocukla tatil yapılır ama tatili siz değil çocuklarınız yapar.

Tatile gidebilmek için önceeee

Hele o valiz hazırlama süreci yok mu? Sanki bir haftalığına değil de göçermişcesine hazırlanır o valizler. Yedek kıyafeti, kolluğu, oyuncağı, ilacı, kremi, biberonu, maması.. Ben genelde 3 gün önceden hazırlamaya başlıyorum valizi, unuttuğum bir şey olursa diğer günlerde hatırlayıp koyayım diye. Son dakikaya kadar da ekleme yapıyorum. O valizin boşalıp, kıyafetlerin yıkanıp ütülenmesi ise cabası. Sırf valiz faslı bile çocukla tatilden soğutuyor beni.

Anne hasta, baba havuzda

Tüm bunların bilincinde olarak ayaklarımı sürüye sürüye sırf 5 yaşımdaki oğlum için gittik tatile. Bir aksilik çıkmadı. En azından o çok eğlendi. Bence bu kadar çektiğimiz çileye de harcadığımız paraya da değer onun coşkusu. Ama bana ‘Tatil yaptın mı?’ diye soracaksanız eğer, tabii ki hayır. Sadece iki defa denize girebildim. Bunda anjin olup boyluboyunca serilmemin payı var elbet. Eşimse havuzdan hiç çıkmadı ama çocuk havuzundan 🙂

Allah başımızdan eksik etmesin çocuklarımızı. Yine götürelim onları deniz kenarına, onlar eğlensin, doysunlar denize, kuma suya. Yine de ben iki çocuğumu da nenelere dedelere satıp bir haftasonu kaçamağının hayalini kuruyorum. Şöyle sabah 10’da kalkmalı, geç kahvaltı yapmalı. Deniz kenarında kitap okurken sızmalı. Bir ‘cos’ diyip denize düşmeli. Bir daha sızmalı. Akşam gün batarken ehli keyif yemek yemeli. Ohhh hayali bile güzel…

Elif Berrak Taşyürek

ALTERNATİF ANNE YAZARI | 1983 doğumlu, biri 2009 diğeri 2014 doğumlu iki çocuk annesi. Çalışmaya çalışan, çalışırken çocuğuna yetmek için didinen, biraz yorgun çokca coşkun, ama ne olursa olsun her anın ve hayatın tadını çıkarmaya çalışan anne... www.tugraveannesi.blospot.com adresinde Tuğra ile maceralarını paylaşmakta..

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız