Kategorisiz Sağlık

Anne olabilmek için son yenilikler

Anne olmak…Kimileri hesaplamadan, kimileri tesadüfen, kimileri kazayla, kimileri planlayarak ve kimileri de yıllarca uğraşarak anne oluyor. O iki çizgiyi görüp mutsuz olan ve görünce havalara uçan anneler var. Hamilelik testlerinin herbir şeklini bilen ya da tek seferde o iki çizgiye kavuşan anne adayları var. Hayatın akışında hep bebekten önce ulaşılması planlanan hedefler…Bir de çocuk sahibi olmayı beklerken artık doğurganlık konusunda problemi olup olmadığını, baba adayının baba olmaya engelinin olup olmadığını araştırması gerekenler…

IVI Tüp Bebek Merkezi Direktörü Dr. Erdal Budak ve IVI ekibi, özellikle anne olma konusunda endişeleri olan; kariyer, hastalık ve bu gibi nedenlerle anne olmayı erteleyen kadınların bebek sahibi olmak için ne kadar vakitlerinin kaldığı, bunu öğrenebilmeleri için yapılması gerekenler, yaş ile doğurganlık ilişkisi, embriyo dondurma ve teknikleri, vitrifikasyon yöntemiyle dondurulan embriyoların anne olma sürecine olan katkıları gibi konularda bilgi verecek.

Aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak ve 8 ülkede, 22 merkezle hizmet veren, üreme sağlığı ve tüp bebek uygulamaları alanında uzmanlaşmış uluslararası kuruluş olan IVI, Tüp Bebek konusundaki uluslararası deneyimlerini paylaşmak üzere sizleri Mecidiyeköy’deki Merkezi’nde ağırlayacak.

Anneler gününe özel bu toplantılara katılım ücretsiz!

 

Tarih: 15 Mayıs 2012

Saat: 19:00-20:00

Yer: IVI Tüp Bebek Merkezi Toplantı Salonu

 

Tarih: 26 Mayıs 2012

Saat: 13:00-14:00

Yer: IVI Tüp Bebek Merkezi Toplantı Salonu

Adres: Gülbahar Mah. Oya Sok. No:23A Mecidiyeköy – İstanbul

Tel: +90 212 356 18 18 Fax: +90 212 356 02 22

www.ivitupbebek.com

www.ivi.net

 

Tülay Sarı

ALTERNATİF ANNE YAZARI | Mayıs 2012-Şubat 2014 tarihleri arasında Alternatif Anne'nin içerik yöneciliği ve editörlüğünü yürüttü. Evli ve Kartal isminde bir oğlan annesi. Bebeğinin dünyaya gelmesiyle ara verdiği çalışma hayatının yerini bebeği, kişisel gelişimi ve hobileriyle doldurdu, ardından önceliklerini ve farklı ilgi alanlarını keşfederek kendine bambaşka iş dalları yarattı. Bebeğinin hayatına kattığı ışıltıyla değişen hayata bakış açısı, dünyasını zenginleştirdi. Hayat koşturmasında göremediği kendini, bebeğinin doğumuyla keşfettiğini ve anne olmanın, kişilik gelişimi, hayatı anlama, doğayı fark etme ve yaratıcılık konusunda paha biçilmez bir öğreti olduğunu düşünüyor. Altın çağda çocuklarla olmak istiyor! Çocuk nefes koçu. Halkla ilişkiler yapıyor, eğitim ve etkinlikler organize ediyor, yazı yazıyor.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız